Menu

Wespazjan. Trybun Rzymu. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788378180579 
  • Autor Robert Fabbri 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 376 
  • Tematyka historia, powieści i opowiadania 

Opis

Pierwszy tom procesu opowiadającego o losach młodego człowieka, który mimo skromnego pochodzenia miał się stać jednym z najpotężniejszych cesarzy Rzymu

Jego przeznaczeniem była władza nad potęgą Rzymu.

26 rok po narodzinach Chrystusa. Imperium stoi na krawędzi rozpadu, Rzym rozpalają polityczne wielki, a starzejący się cesarz Tyberiusz stopniowo traci władzę. Dla 16-letniego Wespazjana służba w legionach wydaje się wymarzonym początkiem błyskotliwej kariery. Momentalnie jednak popada w konflikt z Sejanem, bezwzględnym prefektem gwardii pretoriańskiej. Zmuszony do ucieczki wraz z wiernym przyjacielem Magnusem, wyrusza ze śmiertelnie niebezpieczną misją do Tracji. Unikając zabójców Sejana, jako trybun IX Legionu niedoświadczony Wespazjan musi zabrać udział w krwawych bitwach ze zbuntowanymi lokalnymi plemionami. Musi przeżyć, żeby odkryć, kto stoi za rewoltą...

Porywająca powieść historyczna, w której dworskie intrygi są równie brutalne jak wyścigi rydwanów, a miarowy krok nadciągających legionów i uderzenia włóczni o tarcze poprzedzają bitewny zgiełk i krzyki masakrowanych wrogów Rzymu.

"Zainteresowanie autora starożytnym Rzymem dobrze oddaje jednocześnie jakość literacka, jakprecyzyjnie zbadane historyczne tło fabuły. Bohaterowie wypadają istotnie przekonująco, a śmiertelnie niebezpieczne realia rzymskiej polityki ukazane są z ogromną pieczołowitością".

Mike Ashworth,

Robert Fabbri urodził się w Genewie, w 1961 roku. Przez 25 lat pracował w przemyśle filmowym i telewizyjnym na stanowisku asystenta reżysera przy tego typu produkcjach, jak Hornblower, Czas patriotów czy Hellraiser. Wespazjan. Trybun Rzymu to jego powieściowy debiut, porównywany z powieściami takich mistrzów historycznej prozy, jak wydawani poprzez REBIS Iggulden, Sidebottom, Stack oraz Scarrow czy Kane.

proces powieściowy o Wespazjanie ma liczyć siedem części. Planowane są także dopełniające tomy, skupiające się na przyjacielu Wespazjana, Magnusie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.