Menu

Wrocławska Madonna - Jolanta Maria Kaleta

Cechy produktu

  • ISBN 9788363548179 
  • Autor Jolanta Maria Kaleta 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 208 
  • Rok wydania 2012 
  • Tematyka kryminał, sensacja, przygoda 

Opis

Inspiracją do napisania powieści stało się zagadkowe, nagłośnione w 1961 roku, zniknięcie z kaplicy Arcybiskupa Wrocławskiego na Ostrowie Tumskim, cennego obrazu Łukasza Cranacha Młodszego „Madonna Pod Jodłami", zwanego ‘Wrocławską Madonną’. Poprzez dziesięciolecia wydawało się, że jest on dla Polski bezpowrotnie stracony. Kiedy Autorka książki w lipcu br. Złożyła w wydawnictwie maszynopis powieści osnutej na tych wydarzeniach, całą Polskę obiegła sensacyjna wiadomość - do posiadania „Madonny" przyznał się Kościół Katolicki w Szwajcarii i wart kilka milionów dolarów obraz zwrócił Polsce. Czy pisarka trafnie przewidziała koleje losu i kres wędrówki obrazu? Czy przewidziała rzecz niemożliwą – jego powrót do Polski? A może wyobraźnia podsunęła Jej inne, ciekawsze aniżeli rzeczywistość, rozwiązanie? Na to pytanie Czytelnik odszuka odpowiedź w powieści. Śledząc losy jej bohaterów wynajdzie także odpryski głośnej operacji polskich służb specjalnych PRL-u o kryptonimie „Żelazo". Marek Wolski, wrocławski historyk sztuki, poproszony o pomoc w rozwiązaniu zagadki poprzez swego przyjaciela sekretarza Kurii Arcybiskupiej we Wrocławiu, bez zgody polskich władz, wyrusza na poszukiwanie zaginionego obrazu „Madonna Pod Palmami". Poprzez Drezno i Wiedeń, ścigany przez agentów służb specjalnych, tropi wymykający się wciąż obraz. Sprawę ponadto komplikuje pojawienie się przepięknej kobiety. Wolskiemu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo, któremu nie może zapobiec choćby powrót do Polski. Akcja powieści toczy się wartko, zaskakując bohatera i Czytelników wciąż nowymi przeciwnościami losu, z którymi musi sobie radzić wykorzystując cały swój spryt, inteligencję i urok osobisty. Tę książkę, napisaną interesująco, soczystym, żywym językiem, z postaciami ‘z krwi i kości’, osadzoną w konkretnych realiach historycznych, czyta się przysłowiowym ‘jednym tchem’. Znajdziemy w niej i zbrodnię i przemoc i bezwzględność służb specjalnych, ale także seks, przyjaźń i prawdziwą miłość. Cenniejszym od „Madonny Pod Jodłami" jest jedynie obraz Rafaela „Portret Młodzieńca", zaginiony podczas drugiej wojny światowej i do dziś nieodnaleziony. O próbie znajdzienia obrazu i dramatycznych wydarzeniach z tym związanych opowiada kolejna powieść sensacyjna Jolanty Marii Kalety zatytułowana „Operacja Kustosz".
Tytuł Wrocławska Madonna Autor Jolanta Maria Kaleta Język polski Wydawnictwo Psychoskok ISBN 978-83-63548-17-9 Rok wydania 2012 liczba stron 208 Format epub, pdf, mobi

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.