Menu

Wypracowania – Czesław Miłosz wybór wierszy część II - ebook

Opis

„W Warszawie" analiza i interpretacja. Wypracowanie posiada analizę i interpretację wiersza „W Warszawie" Czesława Miłosza. Autor występuje tu jako moralista i świadek epoki. Starannie ukazuje brzemię jakie ciąży na poecie. Rozróżnia ponadto dwa odmienne gatunki poezji. Poniższe wypracowanie omawia całość utworu. Wyrózniono budowę wiersza i środki artystyczne użyte przez autora, całość poparta jest cytatami. Wypracowanie posiada 309 słów.
„O książce" analiza i interpretacja.
Czesław Miłosz to poeta dwudziestolecia międzywojennego. Przeżył on wojnę i za swoja twórczość dopiero w 1981 dostał on Nagrodę Nobla. Wiersz „O książce" ukazuje czasy, które wyryły się w pamięci autora. Jest to brutalny obraz wojny i zagłady. Miłosz zdaje sobie sprawę, że to, co pisze może pozostać tajemnicą, może dalej znajdować się w szufladzie lub zniknąć, po prostu zginać jak mnóstwo rzeczy i ludzi, których pochłonęła II Wojna Światowa. Wypracowanie mieści 853 słowa.
„Piosenka o końcu świata" analiza i interpretacja. Opracowanie tyczy się utworu pt. „Piosenka o końcu świata" polskiego noblisty Czesława Miłosza. Poza precyzyjną analizą tekstu lirycznego, interpretacja opisuje ponadto budowę wiersza. Wypracowanie posiada 300 wyrazów.
„Lektury" analiza i interpretacja. Czesław Miłosz w utworze „Lektury" odnosi się do tematyki biblijnej, jako do podstaw kultury i tradycji. Świat trwa nadal, a jeśli będziemy nowoczesnać według zasad zapisanych w Biblii to XXI wiek prawie wcale nie będzie różnił się od świata za czasów pierwszych ludzi. Wypracowanie gromadzi 444 słowa.
„Zaklęcie" analiza i interpretacja. Dokładna analiza i interpretacja wiersza Czesława Miłosza "Zaklęcie". Ukazanie niespójności, a zarazem powiązania między treścią a tytułem. Wypracowanie posiada 538 wyrazów.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.