Menu

Wypracowania - Fiodor Dostojewski "Zbrodnia i kara" - ebook

Opis

Geneza, czas i miejsce akcji utworu. Poniższe wypracowanie posiada omówienie genezy, czasu i miejsca akcji utworu Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara". Zamysł i wizerunek głównego bohatera powstawał około piętnastu lat. W tekście przekazano wszystkie najważniejsze dane, daty i wątki. Całość może dodatkowo posłużyć jako sprawdzian z wiadomości o lekturze. Tekst zawiera 313 słów.
Analiza utworu. Wypracowanie mieści prezentację tematyki utworu Fiodora Dostojewskiego pod tytułem „Zbrodnia i kara". Analizujący treść czytelnik mógłby skoncentrować się na głównej postaci jaką jest Rodion Romanowicz Raskolnikow, to on przecież dopuszcza się zbrodni za którą ponosi srogą karę. Tym samym słowa zawarte w tytule odnosiły aby się do jedynie jego czynów, a także późniejszej przemianie Raskolnikow. Gdy jednak przyjrzymy się osobowością kolejnych bohaterów zauważymy jak szczególnie szeroko zostaje ukazana tematyka tytułowej zbrodni oraz kary. Całość mieści 749 słowa.
„Zbrodnia i kara" jako powieść polifoniczna. Poniższe wypracowanie ukazuje lekturę „Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego jako powieść polifoniczną. Niezwykłość dzieła, a także talent autora uwydatnia rewelacyjne połączenie w jedną spójna całość wątków o charakterze: społecznym, filozoficznym, psychologicznym, kryminalnym i detektywistycznym. W tekście wyjaśniono znaczenie i pochodzenie terminu polifonia, powieść polifoniczna i jej atrybuty, metoda pro i contra, wyrózniono jakie elementy dzieła wskazują na jego polifoniczność. Całość zawiera 363 słowa.
Charakterystyka Swidrygajłowa. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Swidrygajłowa, jednej z głównych postaci „Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego. Z treści lektury wyłaniamy szereg typowych cech fizycznych postaci. To barczysty, niemłody już pan, którego twarz pokrywa gęsta jasna broda koloru jasny blond. Dowiadujemy się też jak przebiegało życie postaci pełne zbrodni, oszustw i okrucieństwa. Wypracowanie gromadzi 532 słów.
Charakterystyka Soni. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Soni jednej z postaci lektury „Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego. Pełne imię i nazwisko bohaterki to Zofia Siemionowna Marmieładowa. Sonia jest swoistym połączeniem dwóch kontrastujących ze sobą obrazów: prostytutki i skromnej, dobrotliwej dziewczyny. Analiza lektury pozwala wyjaśniać i zrozumieć to zaskakujące połączenie. Wypracowanie mieści 437 słów.
Rola Sonii na tle lektury. Wypracowanie dotyczy bohaterki utworu „Zbrodnia i kara" Dostojewskiego. Sonia jest osobą, która miała ogromny wpływ na „odrodzenie" Raskolnikowa. Opracowanie mieści również interpretację fragmentu książki. Całość mieści 418 słów.
Charakterystyka Raskolnikowa. Rodion Romanowicz Raskolnikow, Zbrodnia i kara Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara bohaterowie, motyw zbrodni, Fiodor Dostojewsk...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.