Menu

Wypracowania - J.R.R. Tolkien "Władca pierścieni - część II"

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008421 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 25 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - J.R.R. Tolkien „Władca pierścieni - część II”Opisy wypracowań:Charakterystyka Gimliego. Wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę krasnoluda Gimliego, który jest jednym z bohaterów trylogii Tolkiena, zatytułowany „Władca pierścieni”.

Gimli należał do królewskiego rodu krasnoludzkiego i był spokrewniony z Thorinem Dębową Tarczą. Gimli ponadto należał do Drużyny Pierścienia. Był bardzo silnym i dzielnym wojownikiem, i nieocenionym towarzyszem broni.

Pomimo odwiecznych zatargów pomiędzy krasnoludami a elfami, zaprzyjaźnił się z elfem Legolasem. Wypracowanie posiada 356 wyrazów.Charakterystyka Legolasa. Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Legolasa, jednego z bohaterów trylogii Tolkiena „Władca pierścieni”.

Legolas należał do członków Drużyny Pierścienia, której głównym zadaniem było uszkodzenie ów klejnotu. Był nieocenionym towarzyszem podróży. Posiadał cenne umiejętności, miał wyśmienity i dalekosiężny wzrok, był perfekcyjnym łucznikiem.

Był księciem mrocznej Puszczy, synem króla Thranduila z linii elfów Sindarów. Wypracowanie zawiera 378 wyrazów.Charakterystyka Eowiny. Charakterystyka Eowiny, jednej z bohaterek „Władcy pierścieni” J. R.

R. Tolkiena. Była to postać niezwykła, która nade wszystko pragnęła zyskać sławę i miano godnego członka swojego rodu. Nieprzeciętnie władała bronią. Była wysoka, efektowna i wyjątkowo silna. Pragnęła wziąć udział w wojnie przeciwko Sauronowi i wyzwolić swój lud.

Jednak wuj zabronił jej, uważając, iż jest słaba i nie poradzi sobie w tak niełatwych warunkach. Mianował ją namiestnikiem w Edoras na czas swojej nieobecności. Wypracowanie gromadzi 428 wyrazów.Charakterystyka Theodena.

Poniższe wypracowanie jest charakterystyką króla Theodena, jednego z bohaterów trylogii J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Theoden był królem Rohanu. Miał żonę, Elfhildę, która zmarła przy narodzinach ich jedynego syna, Theodreda, który zginął w czasie potyczki z orkami na Isenie.

Theoden był rodzinnym człowiekiem, odpowiedzialnym i opiekuńczym, wziął na wychowanie dwójkę dzieci, swej zmarłej siostry, Eomera i Eowinę. Wypracowanie mieści 468 wyrazów.Charakterystyka Elronda. Charakterystyka dotyczy Elronda, półelfa, jednego z bohaterów książki J.

R. R. Tolkiena pod tytułem „Władca pierścieni”. Był synem Earendila i Elwingi, potomkiem Luthien. Był doskonałym przywódcą elfickiego rodu. Z Celebrianą, córką Galadrieli miał dwóch synów, Elladana i Elrohira, a także córkę Arwenę, późniejszą żonę Aragorna, króla Gondoru.

Elrond był szczególnie mądrą istotą, posiadał wielopokoleniową wiedzę elfów, był dostojny i przepiękny. Miał nad wyraz łagodne usposobienie. Przyjaźnił się z Gandalfem i wspierał jego drużynę w misji zniszczenia pierścienia.

Wypracowanie gromadzi 401 wyrazów.Charakterystyka Arweny. Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Arweny, jednej z bohaterek książki J. R. R. Tolkiena zatytułowany „Władca pierścieni”.

Jest ona córką Elronda, przywódcy Elfów i Celebriany. Arwena była niezwykłą istotą, piękną, wrażliwą i prawidłową. Była łagodna i wyjątkowo mądra. Uznawana była za jedną z najefektowniejszych istot, porównywano ją choćby do cudownej Luthien Tinuviel.

Wypracowanie mieści 423 wyrazy.Charakterystyka Aragorna. Charakterystyka jednego z bohaterów książki „Władca pierścieni” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Aragorn jest synem Arathorna i prawowitym następcą tronu w Gondorze.

Zasiada na nim po unicestwieniu Saurona. U jego boku zasiada jego ukochana, Arwena, elfka, córka Elronda. Aragorn to niezwykły człowiek, dzielny i waleczny rycerz, zaprawiony w boju. Bardzo mądry i inteligentny.

Jako Obieżyświat przemierzył mnóstwo krain, poznał ich zwyczaje i obyczaje ich mieszkańców, zdobył przyjaźń i szacunek wielu ludów i ich przywódców. Wypracowanie posiada 480 wyrazów.Charakterystyka Denethora II.

Wypracowane dotyczy postaci Denethora II, jednego z bohaterów książki J.R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Denethor II był 26 namiestnikiem Gondoru oraz ojcem Boromira i Faramira. Był to człowiek istotnie mądry i sprawiedliwy, oddany ludowi.

Był człowiekiem dumnym i władczym, obdarzony silną wolą. Gdy zaglądał w palantir w celu przejrzenia zamiarów wroga, Sauron nie był w stanie przejąć kontroli nad jego umysłem. Wypracowanie mieści 366 wyrazów.linia „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a głównie 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w potężnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej wyraźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł dostajecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie także przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów uzyskujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.