Menu

Wypracowania - J. R. R. Tolkien "Władca pierścieni" - ebook

Opis

Charakterystyka Faramira. Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Faramira, jednego z bohaterów trylogii J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni". Faramir jest drugim synem Denethora II i młodszym bratem Boromira. Od swojego brata różnił się tym, że bardziej niżeli broń lubił naukę. Cenił sobie spokój, był człowiekiem łagodnym, dobrym i szlachetnym. Miał nadzwyczajne relacje z bratem, ale z ojcem już nie, bowiem ojciec faworyzował starszego z nich, Boromira. Wypracowanie gromadzi 343 wyrazy.

Charakterystyka Boromira. Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Boromira, jednego z bohaterów książki J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni". Boromir jest przykładem rycerza-buntownika. Marzy, żeby odnieść zwycięstwo nad Sauronem. Jest dzielny, odważny, lecz i porywczy. Nie jest wytrzymały na działanie Pierścienia. Owładnięty mocą tego klejnotu, pragnie go odebrać Frodowi. Wypracowanie zawiera 320 wyrazów.

Charakterystyka Sama Gamgee. Charakterystyka Sama Gamgee, jednego z bohaterów „Władcy pierścieni" autorstwa J. R. R. Tolkiena. Sam był synem ogrodnika i wiernym towarzyszem Froda. Był cichym i raczej spokojnym hobbitem, szczególnie nieśmiałym, głownie w stosunku do dziewcząt. Istotnie podobała mu się Różyczka Cotton, ale nie miał odwagi zbliżyć się do niej i wyznać swoje uczucia. W wyprawie do Mordoru wykazał się niezwykłą odwagą, ratując Froda z rąk pajęczycy. Był ponadto powiernikiem Pierścienia. Wypracowanie mieści 459 wyrazów.

Charakterystyka Peregrina Tuka. Wypracowanie dotyczy postaci Peregrina Tuka, jednego z bohaterów „Władcy pierścieni" J. R. R. Tolkiena i stanowi jego charakterystykę. Peregrin jest synem Paladina Tuka i Englantiny Banks. Jest zatem kuzynem Merrego i krewnym Froda. Jak wszyscy hobbici jest niskiego wzrostu, nosi kolorowe ubrania. Lubi leniuchowanie, dobrą zabawę i piwo. Jest najmłodszym członkiem drużyny pierścienia. Ma zaledwie 29 lat, a zatem nie osiągnął hobbickiej pełnoletności, która przewidywana jest na 33 lata. Wypracowanie zawiera 411 wyrazów.

Charakterystyka Meriadoka Brandybucka. Wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Meriadoka Brandybucka, zwanego Merrym, który jest jednym z bohaterów trylogii J. R. R. Tolkiena pod tytułem „Władca pierścieni". Merry jest hobbitem i jednym z najbliższych przyjaciół Froda Bagginsa. Razem z nim i innymi członkami drużyny pierścienia udał się na stanowczo niebezpieczną misję zniszczenia Pierścienia jedynego. Wypracowanie zawiera 319 wyrazów.

Charakterystyka Gandalfa. Wypracowanie jest charakterystyką Gandalfa, jednego z bohaterów powieści J.R.R. Tolkiena „Władca pierścieni". Gandalf Szary jest poczciwym i prawidłowym czarodziejem, szanującym Hobbitów i większość istot zamieszkujących Śródziemie. Przybył do Śródziemia w Trzeciej Erze, żeby wyzwolić jego mieszkańców od Saurona. Gandalf jest również mocnym i...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.