Menu

Zapiski na paczce papierosów - Antoni Pawlak (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380322394 
  • Autor Antoni Pawlak 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 292 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez niepokaźne i wielkie "h". Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, internowanie i chlanie, IPN, SB, PiS, UE i dużo innych skrótowców.

Dzięki Pawlakowi zaglądamy za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski, poznajemy codzienność stanu wojennego, towarzyszymy autorowi w jego politycznych i pisarskich bojach oraz razem z chłopakami z podwórka z lat 70.

obalamy z gwinta winówę, przypalając sportem 3,50 paczka.Możesz przerwać lekturę w każdej chwili, jednak jej nie porzucisz, zostaje ciekawość, niedosyt, jak w udanej miłości, gdzie nie ma miejsca na nudę.Krystyna KoftaZ Pawlakiem jest jak z puszką orzeszków.

Otwierasz, zaczynasz, a potem już się nie możesz oderwać.Jacek FedorowiczWszyscy mamy jakieś wspomnienia, ale rzadko kto opowiada je tak lekko, z tak piękną nutą autoironii.Zbigniew HołdysPo tej niewielkiej, sporej książce, jaką są Zapiski, uprawianie patetycznej polityki historycznej na poważnie będzie w Polsce baaardzo nieprzystępne.Piotr BratkowskiSkrzący się kolorami obraz polskiej inteligencji.Andrzej Saramonowicz

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.