Menu

zdrowie i seks seniorów

Cechy produktu
  • ISBN 9788323140665 
  • Autor Piotr Błajet 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Umk 
  • Ilość stron 188 
  • Rok wydania 2018 
Opis

W sytuacjach granicznych, np. W stanie miłosnego uniesienia czy w trakcie skomplikowanej wspinaczki górskiej, najpełniej doświadcza się jedności tego, co powszechnie, choć błędnie, dzieli się na odrębne byty: ciało i duszę.

Wówczas bowiem dwie sfery naszego ja zbliżają się do siebie i tworzą harmonijny związek – można wtedy mówić o witalności i zdrowiu człowieka. „Ogołoceni” ze wszystkiego (w mobilni – jak w górach, lub dosłownie – jak w seksie), odkrywamy jedność i wynikającą z niej moc naszej cielesno-duchowej natury.

Wiek senioralny, zwany III wiekiem albo III tercją życia, jest zwieńczeniem ludzkich losów. Przebieg tej fazy zależy od wcześniejszych zdarzeń. Lecz choćby gdy dotychczas ponosiliśmy porażki, zawsze jest czas, aby zmienić swoje życie.

Aktywność i wgląd w siebie pozwalają odkryć pokłady sił, które z różnorodnych powodów nie zostały do tej pory uwolnione. Sport i seks należą do najmocniej przystępnych, a równocześnie efektywnych metod skoncentrowania się na sobie i aktualizacji potencjału wewnętrznego, a przez to – doświadczania radości.

Jedna i druga forma działania wzmacnia zdrowie i może być traktowana jako jego wskaźnik. Obie stanowią najlepsze antidotum na stereotyp prezentujący seniora jako pacjenta geriatrycznego, który chcąc w miarę normalnie funkcjonować, musi systematycznie odwiedzać lekarza i przyjmować leki.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.