Menu

Żeglarz jachtowy - teoria i praktyka - ebook

Opis

Dominik Życki, doskonały teoretyk i praktyk żeglarstwa regatowego, partner Mateusza Kusznierewicza, napisał o pierwszym wydaniu podręcznika recenzję zatytułowaną: 30 lat praktyki na 100 stronach. Powyższe zdanie, a nie oryginalny tytuł, jest wg mnie (pisze Dominik Życki) esencją nowego podręcznika Zbigniewa Klimczaka „Żeglarz jachtowy – teoria i praktyka".

Nie jest to typowy podręcznik dla zdających na stopień żeglarza jachtowego. To zwykle spisany zbiór wielu lat doświadczeń autora w żeglowaniu i szkoleniu. To także zbiór porad człowieka, który dla żeglarstwa żyje, który chce, żeby było proste, modne, bezpieczne i etyczne. Autor uczy w „Żeglarzu" realnego żeglarstwa, przy czym robi to jak prawidłowy kolega, a nie zaś nauczyciel mentorskim tonem. Uczy przede wszystkim rozsądku i roztropności.

Książkę można polecić nie tylko nowym adeptom żeglarstwa. Przyda się też instruktorom i osobom już żeglującym. Jest inna niżeli znane mi podręczniki i naprawdę należycie się ją czyta. A o przesłaniu prezentowanego tu podręcznika niech świadczy jego motto: Żeglarstwo to nie sport, to charakter" (sir Francis Chichester).

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.