Menu

Zimowa forteca

Cechy produktu

  • ISBN 9788380322059 
  • Autor Neal Bascomb 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 488 
  • Rok wydania 2017 
  • Tematyka historia 

Opis

Prawdziwa historia, która brzmi jak najlepszy szpiegowski film.

ładna akcja sabotażowa, która zniweczyła nuklearne plany Hitlera.

Jest rok 1942 i nazistowskie Niemcy dążą do zbudowania broni, jakiej świat dotąd nie widział. W tym celu powołują zespół fizyków i gromadzą zapasy uranu. Wszystkie ich plany zależą teraz od zdobycia trafnej ilości ważnego składnika: ciężkiej wody, która wyprodukowana jest w Vemork w Norwegii, jedynej na świecie fabryce generujejącej tę bardzo rzadką substancję. Inżynierowie Vemork, pracując pod groźbą śmierci, starają się nadążyć z produkcją na zapotrzebowania niemieckich naukowców. Dla aliantów sprawa jest prosta: fabryka musi zostać zniszczona. Lecz jak otrzymać się do pilnie strzeżonej fortecy, która stoi na zboczu urwistego wąwozu w jednym z najzimniejszych i najbardziej niedostępnych miejsc na ziemi? Ma im w tym pomóc Leif Tronstad, wyśmienity norweski naukowiec, który uciekł z kraju, aby powiadomić aliantów o znaczeniu fabryki. Wspólnie z brytyjskimi oficerami Tronstad werbuje grupę swoich rodaków i przygotowuje plan misji, którą wielu uważa za niewykonalną. Oparta na ściśle tajnych dokumentach, nigdy wcześniej niepublikowanych wspomnieniach, a także listach sabotażystów fascynująca historia siatki szpiegów i komandosów i ich brawurowej operacji, która zniweczyła marzenia Hitlera o bombie atomowej.

Neal Bascomb to cieszący się międzynarodowym podziwm autor między innymi takich bestsellerów „New York Timesa" jak: Wytropić Eichmanna, Czerwony bunt, The Perfect Milei Higher. Jego książki zdobyły kilka amerykańskich nagród i ukazały się w ponad dwudziestu krajach. Bascomb jest byłym dziennikarzem zajmującym się sprawami międzynarodowymi i powszechnie cenionym znawcą drugiej wojny światowej. Mieszka w Seattle.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.