Menu

Atlas Wina – Polska (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788395391927 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Mariusz Kapczyński 
  • Wydawnictwo Explanator After Hours, Akademia Wina 
  • Ilość stron 64 
  • Rok wydania 2021 

Opis

Niedawno, ukazała się nowa, zaktualizowana i rozszerzona polska edycja Atlasu świata wina. Gdy stwierdziliśmy, że i w niej nie ma niczego o Polsce, postanowiliśmy zabrać sprawy we własne ręce i stworzyć książkę, inspirowaną angielskim oryginałem.
Rodzime winiarstwo po latach zastoju odradza się w szybkim tempie, zasługuje więc na swoją kronikę. Historia wina w Polsce to ulepszone momenty przeplatane gorszymi: wojnami, ekonomicznymi kryzysami, zmianami klimatu, albo wręcz zupełnymi upadkami; to także konieczność ciągłego konkurowania z piwem i wódką. Nową kartę tej historii pisze współczesne, dynamicznie rozwijające się winiarstwo. Ma teraz korzystny czas, po wielu prawnych zakrętach wyszło na prostą. Daje to konkretny bodziec do podjęcia próby uporządkowania winiarskiej przeszłości i teraźniejszości naszego kraju.
Kilka słów o niektórych rozwiązaniach przyjętych w Atlasie Wina – Polska. Mają one charakter autorski. Choć ilość polskich winnic idzie w setki, w książce pod uwagę wzięto tylko te zarejestrowane, sprzedające swoje wino. Winnice niezarejestrowane, są osobnym, dynamicznym i nierzadko zagadkowym nurtem, jednak oficjalna niedostępność ich produktów stanowiła czynnik wykluczający.
bez dwóch zdań temat nie został na tych stronach wyczerpany. Polskie winiarstwo nabrało tempa i nie ma zamiaru zwalniać. Zapewne niejedną ciekawostkę jeszcze zobaczymy i usłyszymy. Z wielką przyjemnością będę obserwował te wydarzenia. Czego i Państwu serdecznie życzymy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.