Menu

Pochodzenie człowieka (3 płyty DVD)

Cechy produktu

  • Producent Praca zbiorowa 
  • Nośnik DVD 

Opis

Klucze ewolucji człowieka

seria o ewolucji, stworzeniu i wierze; promowany poprzez Papieską Radę ds. Kultury i część projektu STOQ (Nauka, teologia i poszukiwania ontologiczne). Darwin był dyskutowany w dziewiętnastym wieku, a w dwudziestym wieku ideologie wykorzystywały ewolucję do uzasadnienia materializmu lub rasizmu. Dzisiaj niewielu zaprzecza skamielinom, lecz debata nie wygasa. Krąży wokół tego pytania: czy istnieje inteligencja, która kierowała cudownym procesem ewolucji? Dziewięć filmów dokumentalnych odpowiada na te i mnóstwo innych pytań z uprzejmością, zaskakującymi obrazami i wielką naukową dyscypliną.
angażuje około 40 specjalistów i badaczy z zróżnicowanych krajów, w tym dwóch laureatów Nagrody Nobla. Oprócz danych paleontologicznych nakreślono różne teorie darwinistyczne i neodarwinistyczne oraz stanowiska przeróżnych grup chrześcijańskich w obliczu ewolucji: od kreacjonizmu i „inteligentnego projektu" do pozycji papieży Piusa XII. Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Ta seria, pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury, daje nam chrześcijańską wizję, która pozwala nam zrozumieć związek pomiędzy odkryciami naukowymi, które mówią nam o pewnej ewolucji, a naszym byciem jako stworzenie będące produktem twórczej decyzji Boga. Jest to zatem konieczna praca dla każdego katolika, który pragnie dogłębnego zrozumienia mitów i błędów darwinizmu i kreacjonizmu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.