Menu

Filozofia niemiecka po 1945 (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377370087 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Gerard Raulet 
  • Wydawnictwo Oficyna Naukowa 
  • Ilość stron 510 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Gérard Raulet, profesor Paryskiej Sorbony, autor wielu prac z historiozofii i filozofii politycznej ostatnich trzech stuleci.
Książka Rauleta jest syntetycznym zarysem filozofii niemieckiej ostatnich sześćdziesięciu lat i zarazem dialogiem z nią.
W Polsce od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wydano dużo przekładów dzieł współczesnych myślicieli niemieckich. Brak jednak opracowania, które w sposób syntetyczny wyjaśniałoby, jak się te dzieła sytuują na mapie trendów powojennej myśli. Podręcznik Rauleta w sposób świetny tę lukę wypełnia. Jest kompetentną rekonstrukcją wielogłosowego dyskursu filozoficznego kraju wcześniej znanego jako „ojczyzna poetów i myślicieli", którego atmosferę po roku 1945 naznacza trauma odpowiedzialności za przeszłość, poczucie odpowiedzialności za przyszłość i podanie w wątpliwość swojej wcześniejszej koncepcji Bildung i nieśmiertelnej kultury.
Stanowi idealny, porządkujący przewodnik po udostępnionych już polskiemu czytelnikowi licznych przekładach dzieł niemieckich filozofów współczesnych - przedstawia, jak systemy te wpisują się w ogólny ruch myśli i w powiązane z nimi zagadnienia intelektualne i polityczne.

Opracowanie - napisane językiem bogatym, a zarazem komunikatywnym - nie jest obarczone gęstwą detalów. Autor wychwytuje najistotniej żywotne idee, a także daje komentarze usprawniające czytelnikowi orientację w splątanych kierunkach i wątkach niemieckiej myśli filozoficznej ostatniego półwiecza.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.