Menu

Inteligencja emocjonalna (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788372782175 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Goleman Daniel 
  • Wydawnictwo Media Rodzina 
  • Ilość stron 527 
  • Rok wydania 2007 

Opis

Umysł racjonalny i emocjonalny
Jak powszechnie wiadomo wysoki poziom IQ nie zapewnia sukcesu czy szczęścia. I dopiero ta książka wyjaśnia nam dlaczego tak się dzieje. Piękna teza Daniela Golemana z pogranicza psychologii i neurobiologii ukazuje koncepcję dwóch umysłów - umysłu racjonalnego i emocjonalnego -, a także tego jak te dwa umysły kształtują nasze przeznaczenie.
poprzez jaskrawe przykłady, Goleman wyznacza 5 podstawowych umiejętność inteligencji emocjonalnej, a także pokazuje jaki mają one wpływ na nasz sukces w związkach, w pracy, a nawet jak wpływają na nasze zdrowie psychiczne. Efektem tego jest zupełnie świeże podejście do sposobu w jakim mówimy o byciu inteligentnym.
Dobra wiadomość jest taka, iż "biegłość emocjonalna" nie jest warunkowana na wczesnym etapie życia. Tego po prostu można się nauczyć i zastosować do osiągnięcia sukcesu.
ale czym jest inteligencja emocjonalna?
- to ona definiuje jak korzystnie radzimy sobie ze sobą samym oraz w związkach z innymi ludźmi
- jej 4 podstawowe filary to:
1. SAMOŚWIADOMOŚĆ - świadomość tego jakie odczuwamy emocje, dlaczego je odczuwamy
2. ZARZĄDZANIE SOBĄ - radzenie sobie z niepokojącymi emocjami w produktywny sposób, tak aby nie ograniczały Twojego działania. Jeszcze radzenie sobie z pozytywnymi emocjami, czyli jak cieszyć się z tego co robimy i zbratać nasze działania z pasją.
3. EMPATIA - czyli wyczuwanie co czuje ktoś inny.
4. produktywnY ZWIĄZEK - co jest połączeniem wszystkich poprzednich części.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.