Menu

Społeczeństwo w Czasach Zmiany (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373834088 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Scholar 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2009 

Opis

Tom mieści wyniki analizy wybranych zmian w systemach wartości i postawach w kontekście określonej sytuacji ekonomicznej i społecznej Polaków, przemian aspiracji, wyobrażeń o pożądanym porządku społecznym, czynników kształtujących tożsamość społeczną i narodową, które Autorzy nieraz pokazują w perspektywie interdyscyplinarnej i porównań międzykulturowych. również analizy metodologiczne psychologów i socjologów dotyczące efektów zmienności prób respondentów objętych badaniami, zmian w treści pytań.
Teksty zawarte w niniejszym tomie powstały w dużej mierze na podstawie systematycznie gromadzonych danych w latach 1992?2008 w ramach Polskiego Generalnego Sondażu Społecznego. Badania te były realizowane poprzez Instytut Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Sądzimy, że tom jest w pewnym stopniu nieszablonowym przyczynkiem do naszej wiedzy na temat przemian zachodzących w Polsce. Jednocześnie uwrażliwia Czytelnika na problemy metodologiczne, interpretacji informacji, gdy korzysta się z wyników badań sondażowych. Mamy nadzieję, iż prowadzone w przyszłości badania PGSS pozwolą w sposób systematyczny kontynuować monitorowanie zmian społecznych i kulturowych zachodzących w Polsce i odnosić je do przemian w innych krajach i kulturach. Pozwolą pisać rozpoczętą tu historię współczesnego społeczeństwa polskiego.
Renata Siemieńska, Piotr Radkiewicz

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.