Menu

Commlite Fader 49mm

Cechy produktu
  • Producent Commlite 
  • Średnica 49 mm
Opis

COMMLITE ND FADER to filtr szary pełny z możliwością płynnego przygaszania w zakresie 8 działek przysłony (NDx2-NDx400). Zmiana przyciemnienia odbywa się przez przekręcanie frontowego pierścienia filtra. Budowa filtra to dwa, wysokiej klasy filtry polaryzacyjne-liniowe, które przez przekręcanie wobec siebie, zmieniają polaryzację. Wynikiem tego zjawiska jest odcięcie mniejszej, albo większej części światła wpadającego do obiektywu.

Filtr typu FADER znajduje swoje wykorzystanie w fotografii krajobrazu, niwelując przepalenia, zmniejszając niepotrzebne odblaski, udoskonalając kontrast i nasycenie koloru. W fotografii portretowej i produktowej pozwala używać niskich wartości przysłony w solidnym świetle, lub z użyciem lamp błyskowych.

Dzięki właściwościom filtra COMMLITE ND FADER nie ma zapotrzebowania noszenia ze sobą kilku szarych filtrów, a także tracenia czasu na ich zmienianie. Ten filtr zastępuje kilka filtrów szarych, a zmiana parametrów nie przysporzy problemu - wystarczy jeden ruch palcem!

W filtrze zaimplementowano najwyższej jakości szkło optyczne. Proces jego produkcji gwarantuje wysoką rozdzielczość i minimalne straty jakości obrazu. Filtr nie powoduje pogarszania ostrości i zmiany odcieni.

Gwint zewnętrzny filtra jest o jeden wymiar obszerniejszy od gwintu nakręcanego na obiektyw, dzięki temu w większości obiektywów nie występuje ryzyko winietowania. Filtr dostarczany jest w funkcjonalnym etui.

Specyfikacja
  • płynna regulacja w zakresie NDx2 - NDx400
  • wysokiej jakości szkło optyczne
  • budowa minimalizująca ryzyko winietowania
Zawartość zestawu
  • filtr szary regulowany Commlite Fader - 49 mm
  • pudełko na filtr
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.