Menu

Commlite Fader 72mm

Cechy produktu
  • Producent Commlite 
  • Średnica 72 mm
Opis

COMMLITE ND FADER to filtr szary pełny z możliwością płynnego przygaszania w zakresie 8 działek przysłony (NDx2-NDx400). Zmiana przyciemnienia odbywa się przez przekręcanie frontowego pierścienia filtra. Kompozycja filtra to dwa, wysokiej klasy filtry polaryzacyjne-liniowe, które poprzez przekręcanie wobec siebie, zmieniają polaryzację. Konsekwencją tego zjawiska jest odcięcie mniejszej, lub pokaźniejszej części światła wpadającego do obiektywu.

Filtr rodzaju FADER znajduje swoje użycie w fotografii krajobrazu, niwelując przepalenia, zniżając niepotrzebne odblaski, udoskonalając kontrast i nasycenie koloru. W fotografii portretowej i produktowej pozwala używać niskich wartości przysłony w potężnym świetle, lub z zastosowaniem lamp błyskowych.

Dzięki właściwościom filtra COMMLITE ND FADER nie ma zapotrzebowania noszenia ze sobą kilku szarych filtrów, a także tracenia czasu na ich zmienianie. Ten filtr zastępuje kilka filtrów szarych, a zmiana parametrów nie przysporzy problemu - starczy jeden ruch palcem!W filtrze zaimplementowano najwyższej jakości szkło optyczne. Proces jego produkcji gwarantuje wysoką rozdzielczość i niepokaźne straty jakości obrazu. Filtr nie powoduje pogarszania ostrości i zmiany kolorów.

Gwint zewnętrzny filtra jest o jeden rozmiar pokaźniejszy od gwintu nakręcanego na obiektyw, dzięki czemu w większości obiektywów nie występuje ryzyko winietowania. Filtr dostarczany jest w praktycznym etui.

Specyfikacja
  • płynna regulacja w zakresie NDx2-NDx400
  • wysokiej jakości szkło optyczne
  • budowa minimalizująca ryzyko winietowania
Zawartość zestawu
  • filtr szary dostosowywany Commlite Fader - 72 mm
  • pudełko na filtr
  • dekielek na zewnętrzny gwint filtra
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.