Menu

Filtr Braun Phototechnik Filtr foto Blueline CPL 62mm blucpl62 Darmowy odbiór w 21 miastach!

Cechy produktu
  • Producent Braun 
  • Średnica 62 mm
Opis

Filtr BRAUN CPL Blueline to filtr polaryzacyjny do aparatów fotograficznych o średnicy 62 mm, dzięki któremu barwy na zdjęciach znów będą jak żywe. Ponieważ wszystkie przedmioty odbijają światło otoczenia; powierzchnie połyskujące wywołują silne i ukierunkowane odbijanie, natomiast powierzchnie matowe odbijają słabo i w sposób rozproszony.

Światło to sprawia nawarstwienie właściwych kolorów przedmiotów, co skutkuje mleczną powłoką. Ponieważ warstwa ta w perfekcyjnej większości przypadków jest „spolaryzowana" – typowo przy bocznym słońcu (najpiękniejsze oddziaływanie światła i cienia) – powstaje na skutek czego „spłycenie" barw, któremu możemy w bardzo prosty sposób zapobiec: zamocowany na obiektywie i ustawiony w słusznym położeniu polaryzacyjny filtr kołowy PRAKTICA blokuje spolaryzowane światło dzięki czemu barwy na zdjęciach znów tryskają życiem.

w sytuacji aparatów lustrzanych, trafne położenie filtra widzimy w wizjerze; w sytuacji innych aparatów filtr po prostu ustawić trzymając go zwyczajnie przed okiem i zamocować na obiektywie w położeniu odpowiadającym temu ustawieniu.

w dodatku filtr polaryzacyjny kołowy można użyć w taki sposób, iż odbicia powstające przy bocznym padaniu światła na połyskujące powierzchnie szklane, z tworzywa, lakierowane czy na lustro wody zostaną osłabione lub usztywnione....

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.