Menu

Hoya FILTR UV (0) HD 58 MM

Cechy produktu
  • Producent HOYA 
  • Średnica 58 mm
  • Rodzaj UV 
Opis
Filtr Hoya HD UV to najnowsza i najmocniej nowoczesna technicznie seria filtrów UV marki Hoya asygnowana dla wymagających użytkowników. Zaimplementowano w niej specjalny rodzaj szkła o wysokiej gęstości, które dokładnie odcina niechciane w fotografii promieniowanie UV. Powierzchnia szkła została chemicznie utwardzona, co zapewniło jej aż czterokrotnie pokaźniejszą oporność na pęknięcia i zarysowania niżeli zwykłe szkło optyczne.

W filtrach serii HD użyte zostały 8-warstwowe powłoki antyrefleksyjne po obu stronach filtra najnowszej generacji odznaczające się zwiększoną wytrzymałością na wodę, tłuste plamy i zarysowania. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze w sytuacji innych filtrów. Świeże powłoki przeciętny współczynnik transmisji światła na poziomie 99.35% w zakresie od 400 do 700nm, czyli w całym spektrum światła widzialnego. Eliminują tym samym niepożądane odblaski od powierzchni szkła i minimalizują straty światła docierającego do materiału światłoczułego.

Filtry UV z serii Hoya HD stosowane są w fotografii w celu eliminacji dominanty kolorystycznej powodowanej poprzez promieniowanie UV. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie kolorów i poprawić kontrast zdjęć, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Są również perfekcyjnym zabezpieczeniem obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Chronią jego przednią soczewkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być stosowane jednocześnie w fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Filtry serii HD wyposażone są w ultracienkie niskoprofilowe ramki, które zapobiegają winietowaniu w przypadku korzystania z obiektywów o bardzo szerokim polu widzenia. Szkło mocowane jest w nich pod wysokim ciśnieniem, co zapewnia precyzję a jednocześnie trwałość konstrukcji.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.