Menu

Hoya HD Digital UV(0)

Cechy produktu
  • Producent Hoya 
  • Rodzaj UV 
Opis
Filtr Hoya HD UV to najnowsza i najistotniej innowacyjna technicznie seria filtrów UV marki Hoya dedykowana dla wymagających użytkowników. Zastosowano w niej specjalny wariant szkła o wysokiej gęstości, które precyzyjnie odcina niepożądane w fotografii promieniowanie UV. Powierzchnia szkła została chemicznie utwardzona, co zapewniło jej aż czterokrotnie większą niepodatność na pęknięcia i zarysowania niżeli zwykłe szkło optyczne.

W filtrach serii HD użyte zostały 8-warstwowe powłoki antyrefleksyjne po obu stronach filtra najnowszej generacji odznaczające się rozszerzoną niepodatnością na wodę, tłuste plamy i zarysowania. Dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze w przypadku innych filtrów. Nowe powłoki średni współczynnik transmisji światła na poziomie 99.35% w zakresie od 400 do 700nm, czyli w całym spektrum światła widzialnego. Eliminują tym samym niepożądane odblaski od powierzchni szkła i minimalizują straty światła docierającego do materiału światłoczułego.

Filtry UV z linii Hoya HD użytkowane są w fotografii w celu eliminacji dominanty kolorystycznej powodowanej poprzez promieniowanie UV. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie barw i poprawić kontrast zdjęć, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Są jeszcze perfekcyjnym zabezpieczeniem obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Bronią jego przednią soczewkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być użytkowane zarówno w fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Filtry kolekcji HD wyekwipowane są w ultracienkie niskoprofilowe ramki, które zapobiegają winietowaniu w przypadku korzystania z obiektywów o niezwykle szerokim polu widzenia. Szkło mocowane jest w nich pod wysokim ciśnieniem, co zagwarantuje precyzję a równocześnie wytrzymałość montażu.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.