Marumi PRIME PLASMA SPUTTERING CPL, filtr polaryzacyjny 55 mm Marumi PRIME Plasma Sputtering to najszczególniej nowoczesny filtr polaryzacyjny Współczesne filtry polaryzacyjne stanowią kluczowe narzędzie w arsenale każdego fotografa.
Ich działanie opiera się na selektywnym przepuszczaniu elektromagnetycznych fal światła o określonej polaryzacji w danym kierunku. Na kierunek polaryzacji, który będzie przepuszczany wpływamy poprzez obracanie filtra.
Regulując w ten sposób jego działanie możemy niwelować niechciane refleksy i odbicia, uzyskać bardziej nasycone oraz głębszy kontrast sceny, co szczególnie akcentuje zieleń roślin i błękit nieba w fotografii krajobrazowej czy przyrodniczej.
Filtry polaryzacyjne Marumi PRIME Plasma Sputtering są pierwszymi na świecie produktami w branży fotograficznej, w których do implementacji powłok zaimplementowano technikę napylania plazmowego. Przykład polaryzacji światła na styku metal-powietrze Przykład polaryzacji światła na styku szyba-powietrze Przykład polaryzacji światła na styku woda-powietrze zwiększający nasycenie i kontrast klasyczny proces powlekania filtrów polaryzacyjnych W konwencjonalnym procesie produkcji filtrów polaryzacyjnych materiał powłokowy w postaci folii polaryzacyjnej jest topiony i w wysokiej temperaturze odparowywany w komorze próżniowej.
W ten sposób przylega do szkła filtra polaryzacyjnego. Cykl ten nie może trwać zbyt długo z uwagi na wrażliwość na ciepło nanoszonej w ten sposób folii. To ograniczenie powoduje,procesu nie można przedłużać, przez co nanoszenie pokaźniejszej ilości warstw powłok nie jest osiągalne, a osiągana specyfikacja filtrów ma swoje ograniczenia.
Pierwsze na świecie filtry polaryzacyjne napylane plazmowo Powlekanie technologią napylania plazmowego to zaawansowany proces, który nie wytwarza wysokiej temperatury. Pozwala to na swobodne tworzenie pokaźniejszej ilości cienkowarstwowych powłok na powierzchni materiału, które znamionują się przy tym bezapelacyjnie wyższą równomiernością ich nałożenia.
Ten innowacyjny proces polepsza atrybuty materiału powłokowego pod kątem jego wytrzymałości mechanicznej czy charakterystyki przewodnictwa elektrostatycznego. Uzyskane w ten sposób, wyśrubowane atrybuty filtrów są nie do uzyskania w konwencjonalnej metodzie cieplnego nakładania na powierzchnię szkła powłok polaryzacyjnych.
W nowym, progresywnym technologicznie procesie powlekania filtrów polaryzacyjnych Marumi PRIME Plasma Sputtering wykorzystano zjonizowany i poddany wysokiemu napięciu gaz argonowy który przechodzi w stan plazmy i działa jako pośrednik w osadzaniu materiału powłokowego, kierując go na powierzchnię filtra i układając w uporządkowany sposób na dwudziestu ośmiu powłokach.
Ultra niski współczynnik odbicia światła (0.18%) Filtry Marumi PRIME Plasma Sputtering charakteryzują się niemal płaskim profilem współczynnika odbicia światła, z niewielkimi fluktuacjami. Praktycznie w całym sp