Menu

Marumi Super Digital High Grade UV 72mm

Cechy produktu
  • Producent Marumi 
  • Średnica 72 mm
  • Rodzaj UV 
Opis

Filtry Marumi z kolekcji Super DHG UV pozostały dostosowane specjalnie do fotografii cyfrowej. Filtr świetnie broni przednią soczewkę obiektywu przed zarysowaniem, kurzem i brudem oraz jest prosty w czyszczeniu.

Filtry Super DHG UV to połączenie dziesięciu utwardzanych powłok jonowych, które zwiększają współczynnik transmisji i minimalizują niepożądane odblaski. Linia ta ma dwie dodatkowe powłoki hydrofobowe, dzięki którym woda na powierzchni filtra nie tworzy plam, ale łatwe do usunięcia krople, a brud, pył czy kurz osadzają się wyraźnie wolniej.

Marumi Super DHG UV to filtry które pochłaniają promieniowanie ultrafioletowe. Promienie UV nadają zdjęciom niepożądany niebieskawy barwa. Postawienie na filtry Marumi, to najskuteczniejszy sposób robienia świetnych zdjęć.

Są to potrzebne filtry do fotografowania w plenerze przy słonecznej pogodzie, gdzie zdjęcia wytworzone bez filtra UV są z zasady lekko przymglone. Uszlachetnione hydrofobowymi powłokami szkło daje się bezproblemowo czyścić i jest łatwiejsze w pielęgnacji.

dodatkowo, filtry z linii Super DHG UV cechują się czarnym stylowym wykończeniem zewnętrznego rantu szkła, które oprawione jest w matowy pierścień typu Wide (Slim). Polecany jako wysokiej klasy filtr wolny od wodnych plam, rys i zacieków na powierzchni ich szkła.

Filtry linii Super DHG UV oprawiono w cienki, dwustronnie gwintowy pierścień typu Wide, asygnowany do obiektywów super-szerokokątnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdjęcia nie będą narażone na uboczny efekt winietowania spowodowanego oprawą filtra.

ponadto, matowa powierzchnia ramki zabezpiecza przed tworzeniem się dodatkowych odblasków powstałych na jej powierzchni. W filtrach Marumi Super DHG UV, szkło znamionuje się wyczernionym brzegiem, dzięki temu jest on ponadto zabezpieczony przed blikami powstałymi na swej strukturze, na co jest istotnie narażony przy padaniu promieni światła pod ostrym kątem.

Filtr Super DHG posiada 10 nowego typu, jonowych powłok antyrefleksyjnych klasy Digital High Grade o ultraniskim wspólczynniku odbicia, które umocnione pozostały 2 dodatkowymi warstwami hydrofobowymi Water Repellent Coat, dzięki którym woda na powierzchni filtra nie kreuje plam, ale łatwe do usunięcia krople, a brud, pył czy kurz osadzają się widocznie wolniej.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.