Menu

Forma do pieczenia Ernst Skeppshult 24x15x6 cm ODBIERZ RABAT 5% NA PIERWSZE ZAKUPY

Cechy produktu

  • Producent Skeppshult 

Opis

Produkty firmy Skeppshult wyprodukowane są wyłącznie z naturalnych, przychylnych dla środowiska części, co jest alternatywą dla masowo wytworzonych aluminiowych patelni. Żeliwo wytrzymuje nad wyraz wysokie temperatury.

Dno patelni jest subtelnie wklęsłe, co z kolei uniemożliwia deformacjom w trakcie traktowania jej wysoką temperaturą.Forma do pieczenia ciast, zapiekanek, lasagneSpecjalnie wyprofilowany kształt z wysokimi krawędziami nadzwyczajnie pasuje do przygotowania lasagne.produkt pochodzi z serii id;Ernst®rozmiary: 24 x 15,5 cm- powierzchni do smażenia 20 x 12 cmWysokość: ok.

6 cm Waga: ok. 2 kgNie można myć w zmywarceMoże być używana w piekarniku.Produkty firmy Skeppshult są impregnowane olejem rzepakowym już podczas produkcji i w tej formie dostarczane do odbiorcy. Oznacza to, że są one gotowe do wykorzystania.

Należy je jedynie opłukać bieżącą ciepłą wodą w celu usunięcia ewentualnego kurzu i pozostałych nieczystości mogących pojawić się w trakcie np. Transportu albo magazynowania.dodatkowo produkty producenta Skeppshult są wytwarzane wyłącznie z naturalnych komponentów, czego efektem są dwie podstawowe zalety wynikające z tego faktu:-po pierwsze, powierzchnia naczynia jest tylko impregnowana, a nie powlekana lub emaliowana.

Naczynie jest zatem naturalnie wzbogacone żelazem, którego stale brakuje w naszej codziennej diecie. W trakcie stosowania naczyń żeliwnych, część tego pierwiastka przenika do potraw wzbogacając ich skład;-po drugie, impregnowany olej zapobiega przywieraniu potraw.

zastosowanie naczynia wymaga jednak wprawy i wyczucia: powierzchnia staje się coraz bardziej odporna na przywieranie w miarę upływu czasu. Im częściej używana w wysokich temperaturach, tym bardziej impregnowany olej ochrania jej powierzchnię.

Należy jednak pamiętać o regularnym impregnowaniu naczynia.Kiedy po raz pierwszy mamy do czynienia z produktem producenta Skeppshult, od razu zwracamy uwagę na jego wagę. Niewątpliwie ogranicza ona możliwości manualne, lecz ma również swoje zalety.

Każde naczynie marki Skeppshult ma powierzchnię o grubości 5 mm. Gwarantuje to równoległy rozkład ciepła w trakcie nagrzewania oraz uniemożliwia ochładzaniu się patelni w trakcie dodawania żywności. Innym aspektem jest wytrzymałość żeliwnych artykułów na wysokie temperatury: dno patelni jest wklęsłe uniemożliwia to odkształceniu tak specyficznemu dla patelni o cienkim dnie np.

teflonowych. Wszystkie naczynia firmy Skeppshult nadają się do każdego rodzaju kuchni, w tym indukcyjnych.Wierzymy w nasze produkty, jesteśmy przekonani co do ich wysokiej jakości i z tego powodu na żeliwo udzielamy 25 letniej gwarancji.PIELĘGNACJADo codziennej pielęgnacji starczy szczotka i ciepła woda bez detergentów.

Najlepiej jest czyścić patelnię, gdy jest jeszcze ciepła. Po umyciu skrupulatnie osusz naczynie – umieszczenie jej na gorącym palniku jest dobrą metodą osuszania.Jeśli patelnia nie będzie w pełni sucha, mogą pojawić się na niej ślady rdzy.

Jeśli zauważysz na powierzchni naczynia brązowyalbo jakikolwiek inny kolor odbiegający od standardowej barwy żeliwa, może to oznaczać, że naczynie zostało umyte w niewystarczająco precyzyjny sposób.

W takiej sytuacji nasyp gruboziarnistej soli tak, by pokryła całą powierzchnię dna naczynia i zalej niewielką ilością wody. Następnie rozgrzewaj naczynie w wysokiej temperaturze przez około 1-2 minuty, aż cała woda wyparuje.

Usuń sól, która została po odparowaniu wody, a następnie wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem. Artykuł będzie miał dzisiaj szarą barwę, a ten kolor sugeruje, że należy zaimpregnować naczynie olejem.Aby to zrobić nalej niewielką ilość oleju rzepakowego do suchego naczynia, a następnie rozgrzej naczynie do wysokiej temperatury.

Pamiętaj, by naczyń z drewnianą rączką nie ogrzewać w piekarniku/piecu! Po około 10-15 minutach usuń nadmiar oleju. Naczynie powinno odcień czarny co oznacza, że jest ponownie gotowe do zastosowania.EAN: 7317930080020

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.