Menu

Bąbelsy

Cechy produktu
  • Producent Rebel 
Opis
ZBIERZ JE WSZYSTKIE!

Gra inspirowana popularną grą na smartfony w spadające kolorowe kulki.
Proste zasady - dużo zabawy.

Wiek: od 8 lat
ilość graczy: 1-2
Czas gry: ok. 30 minut
Wydawca: Rebel
Projektant: Gregory Oliver
Ilustrator: Aleksiej Rudikow
Wydanie: polskie

Zbierz je wszystkie!
Bąbelsy to śladowe, krągłe i kolorowe stworzenia o niesłychanych zdolnościach. Unoszą się w otaczającej planetę próżni kosmicznej i przemieszczają dzięki sile grawitacji. Gdy jednak wylądują na którejś z planet, niejednokrotnie oddzielają się od stada swoich pobratymców, aby na niej zamieszkać z kilkoma przyjaciółmi.
Twoim zadaniem jest ustawienie Bąbelsów w optymalnej konfiguracji kolorystycznej i upewnienie się, że większość z nich wyląduje na powierzchni Twojej planety.

Ale o co w tym chodzi?
Plansza składa się dwóch wysp (po jednej na każdego gracza), a pomiędzy nimi fruwa chmurka pełna lewitujących Bąbelsów (precyzyjnie 10). W swej turze gracz musi:
  • zamienić miejscami dwa Bąbelsy w chmurce,
  • zaprosić (zsunąć) dwa sąsiadujące ze sobą Bąbelsy na swoją planetę. Jeśli na wyspie gracza w pewnym momencie znajdą się w ciągłej linii 3 (albo więcej) Bąbelsy w jednym kolorze, gracz zabiera je i zatrzymuje jako zdobyte punkty zwycięstwa. Na dodatek aktywuje ich zdolność specjalną pozwalającą ułatwić sobie grę lub przeszkodzić przeciwnikowi.
  • uzupełnić chmurkę o 2 brakujące Bąbelsy.
Dlaczego pokochasz Bąbelsy?
  • bardzo prosta mechanika gry pozawala wytłumaczyć zasady w trakcie samej rozgrywki. Do gry można zaprosić dosłownie każdego i obie osoby będą bawić się wspaniale. Ze znajomym, z rodzicem, z dzieckiem, z babcią. Polecamy każdemu!
  • Z jednej strony prosta, z drugiej o niewielkim stopniu losowości (losowo wyłącznie wyciąga się żetony Bąbelsów z woreczka) - na skutek czego mamy grę pozwalającą na przewidywanie i planowanie, ale bez konieczności wgłębiania się w niełatwe zasady lub poważne strategie, w które obfitują gry całkowicie pozbawione losowości.
  • Są prześliczne, pomysłowo narysowane, transparentne i wyjątkowo przyjemne dla oka. Każdy chciałby mieć takiego Bąbelsa w domu:D

Zawartość pudełka:

96 kolorowych bąbelsów (16 czerwonych, 16 fioletowych, 16 żółtych, 16 czarnych, 16 zielonych, 16 niebieskich) • 1 woreczek • 1 dwustronna plansza • 1 instrukcja

rozmiary opakowania: 227 x 117 x 43 mm
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.