Menu

Everdell (edycja polska)

Cechy produktu
  • Producent Rebel 
Opis

Rozwijaj swoją osadę w przeuroczej krainie EverdellW urokliwej dolinie Everdell, pod gałęziami wysokich drzew, wśród omszałych głazów, rozwija się cywilizacja leśnych zwierząt. Niemało lat minęło od jej początków i wreszcie nadszedł czas, by odkryć świeże tereny i zakładać zupełnie nowe miasta.

Gdy zasiądziesz do gry, wcielisz się w lidera grupy stworzeń, które wyruszą na podbój nieznanego. Trzeba będzie zbudować mnóstwo budynków, poznać świeże stworzenia i dać się ponieść nadchodzącym wydarzeniom.

To będzie pracowity rok!Everdell to dynamiczna gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Uwodzi efektownym wykonaniem i oferuje dużo dróg do zwycięstwa, dzięki czemu jej odkrywanie jest prawdziwą przyjemnością.Na czym to polega?W swojej turze gracz może wykonać jedną z trzech akcji:- Przydzielenie pracownika.

Każdy z graczy posiada własną pulę pracowników, których może umieszczać na planszach, wydarzeniach i kartach celów. Stosownie przydzieleni pracownicy podejmują zróżnicowane czynności, które wspierają rozwój naszej strategii jak na przykład pozyskiwanie zasobów czy umożliwienie dobierania kart.- Zagranie karty.

Każdy z graczy kreuje i rozwija własne miasto. Zagrywanie kart formuje najróżniejszego rodzaju zasoby, otwiera przed nami świeże możliwości, a ostatecznie pozwala w dodatku na zdobywanie punktów. Dzięki wzajemnemu wpływowi kart na siebie, każdy z graczy ma szansę wprowadzić w życie oryginalną i indywidualną strategię.- Przygotowanie do kolejnego sezonu.

W ramach tej akcji pracownicy wracają do zasobów gracza, możliwe jest również przypasowanie kolejnego pomocnika.Dlaczego pokochasz tę grę?- Everdell to gra wyjątkowo wielu możliwości, która zmienia się z każdą rozgrywką: do pojedynczej partii wykorzystujemy tylko niewielką część części, a zmienne układy na planszy gwarantują stopniowe odkrywanie różnych strategii.- W grze wyjątkowo ważna jest sfera wizualna.

Pole gry przypominające pień drzewa, pieczołowicie zaprojektowane żetony bezkompromisowców, a do tego grafiki pełne urokliwych zwierzątek w najróżniejszych konfiguracjach i pomysłowych ujęciach. Kto nie lubi przeuroczych zwierzątek?:)- Jednak niech nikogo nie zwiedzie słodka tematyka – przy Everdell mamy naprawdę sporo kombinowania, a sama gra skierowana jest raczej do dorosłych i starszych dzieci niż do maluchów.

To wielowymiarowa gra, w której trzeba scalić najróżniejsze czynniki posiadające wpływ na ostateczny wynik.Zawartość pudełka:- plansza- 4 żetony wydarzeń podstawowych- żetony punktów (10 x "3 punkty", 20 x "1 punkt")- 20 żetonów wykorzystania- 8-ścienna kość (do gry solo)- 128 kart stworzeń i budowli- 11 kart lasu- 16 kart wydarzeń specjalnych- 30 jagód- 30 gałązek- 25 bryłek żywicy- 20 kamyków- Wieczne Drzewo- instrukcjaIlość graczy: 1 - 4Średni czas gry: ok.

40 - 80 minutWiek: 13+

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.