Menu

Atlas Historia

Opis
Atlas stanowi samodzielną publikację pomocniczą dla klas 1–4 liceum ogólnokształcącego, a także 1–5 technikum. Dedykowany jest dla uczniów realizujących podstawę programową nauczania historii w zakresie jednocześnie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Publikacja została opracowana przez doświadczony zespół historyków, kartografów i dydaktyków. Mieści kompletny pakiet ponad 250 map dotyczących zagadnień politycznych, społecznych, kulturowych i gospodarczych z dziejów powszechnych i Polski. Materiał kartograficzny w atlasie jest uporządkowany w układzie chronologicznym – obejmuje okres od prehistorii do przełomu XX i XXI wieku.

Atlas zezwala na uczniom zapoznanie się i pracę z różnorodnymi typami historycznych tworzyw kartograficznych – mapami przekrojowymi i rozwojowymi, planami bitew czy miejscowości itp. Szerokie, czytelne mapy – niejednokrotnie całostronicowe albo zamieszczone na rozkładówkach – pomagają kształtować umiejętność lokalizowania wydarzeń, zjawisk i procesów historycznych w przestrzeni i czasie.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.