Menu

Diament odnaleziony w popiele (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788377854563 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Kąkolewski Krzysztof 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Rok wydania 2018 
Opis

DIAMENT ODNALEZIONY W POPIELE Krzysztof Kąkolewski Prawdziwa historia Stanisława Kosickiego (ps. "Bohun")W książce Diament odnaleziony w popiele Krzysztof Kąkolewski ujawnia perfidną, jadowitą propagandę antypolską, a także losy pokoleń, które padły jej ofiarą.

Bezlitośnie obnaża kulisy powstania Popiołu i diamentu, książki Jerzego Andrzejewskiego, który został poddany manipulacji UB oraz filmu Andrzeja Wajdy będącego ekranizacją powieści. "Nagromadzenie, spiętrzenie bohaterstwa, nieszczęść i szlachetności po stronie komunistów, podłości, tchórzostwa i zbrodni po stronie niekomunistów dochodzi w książce Andrzejewskiego do swoistej kumulacji".Główny bohater powieści, Maciek Chełmicki, grany w filmie poprzez Zbigniewa Cybulskiego, to w rzeczywistości Stanisław Kosicki, harcerz Szarych Szeregów i żołnierz Kedywu AK.

Aresztowany poprzez komunistyczne władze, został osądzony i skazany na karę śmierci za zabicie w przypadkowej potyczce funkcjonariusza "bezpieki", Jana Foremniaka, wojewody kieleckiego. W tym czasie na Kielecczyźnie działał mjr Antoni Heda "Szary", który wraz ze swym oddziałem przeprowadził atak na więzienie w Kielcach i uwolnił kilkuset partyzantów, wśród nich Kosickiego.

Kiedy Bohun opuścił celę, nasilające się represje miały go zabić. Dalsze losy Kosickiego to "agonia na śmietniku. Śmietnik to PRL, agonia rozłożona na 50 lat". Informacje technologiczne: Autor: Krzysztof Kąkolewski Oprawa: miękka Rok wydania: 2015 Stron: 196 rozmiary (mm): 140x205

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.