Menu

Dywizjon 303. walka i codzienność (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788377739877 
  • Oprawa miękka 
  • Autor King Richard 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2018 
Opis

Bitwa o Anglię dzień po dniu Polski 303. Dywizjon okazał się najskuteczniejszą jednostką myśliwską RAF w czasie powietrznej bitwy o Anglię. W książce przedstawione są dzieje tej niepowtarzalnej jednostki w tych rewolucyjnych dniach w lecie 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez okres ćwiczebny, kiedy to oficjalne władze brytyjskie traktowały polskich lotników podejrzliwie i nieufnie, po jej udział w krytycznym okresie powietrznej batalii.Historia dywizjonu została opowiedziana z wykorzystaniem fragmentów raportów i dzienników pilotów.

Członkowie Dywizjonu zawarli w nich własne przemyślenia na temat toczących się zmagań.Książka ta efektownie zilustrowana wieloma nieznanymi fotografiami, z których niemało wykonali sami lotnicy, daje specyficzny wgląd w codzienne życie pilotów dywizjonów myśliwskich RAF w trakcie bitwy o Anglię i umożliwi czytelnikom samodzielną ocenę legendy Dywizjonu 303 - mitów i prawd, jakie się na nią złożyły.Urodzony w Derby Richard King już w dzieciństwie zaraził się miłością do lotnictwa, gdy po raz pierwszy zobaczył w locie myśliwca Spitfire.

W życiu uważa się za szczęściarza, mogąc poświęcić się lotniczemu hobby i podróżom, pracował bowiem na stanowiskach kierowniczych najróżniejszych linii lotniczych, pokaźnej Brytanii, Irlandii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Od niedawna zajmuje stanowisko w zarządzie brytyjskiej organizacji szkolącej pilotów.Ostatnio skupił swe zainteresowania na tematyce II wojny światowej, a zwłaszcza powietrznej bitwy o Anglię, której przebieg poddał precyzyjnym analizom.

Niniejsza książka jego debiutem literackim i owocem dziesięciu lat pracy.Okładka pokazuje ilustrację producent Postlewaithe'a, ukazujące Dywizjon 303 atakujący Dorniery Do-17Z w bezprecedensowym dniu bitwy o Anglię - 15 września 1940 roku.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.