Menu

Dzieci hitlera. hitlerjugend wyd. 2021 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381514477 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Michael H Kater 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 310 
  • Rok wydania 2021 

Opis

Hitlerjugend, w której otwarcie wyznawano darwinowską zasadę wyższości najsilniejszych, zachęcała do jednostkowego oraz zbiorowego sadyzmu, fizycznych i psychicznych tortur oraz wszelkich form znęcania się nad rówieśnikiem przez grupę.

Przeprowadzano obowiązkowe testy na odwagę, które polegały m.in. Na skakaniu z wysokości pięciu metrów do wody – bez względu na umiejętności pływackie – wspinaczce po stromych ścianach skalnych bez adekwatnego zabezpieczenia i realizowaniu niekończących się serii przysiadów.Rekrutacja dzieci w szeregi przesiąkniętych ideologią organizacji politycznych przyjęła najjaskrawszą formę w Hitlerjugend, która powstała w 1933 roku, tuż po przejęciu władzy w Niemczech przez nazistów.

Autor analizuje nazistowskie metody indoktrynowania młodego pokolenia Niemców i manipulowania nimi poprzez państwo totalitarne. także sylwetki chłopców i dziewcząt, którzy opierali się tym zabiegom.

Opisuje, jak Hitlerjugend wstrząsała podstawami konwencjonalnej moralności, równocześnie utrzymując, że stoi na jej straży, i jak wyglądały odważne – lecz skazane na niepowodzenie – próby sprzeciwu. Podejmuje także refleksję na temat problemów związanych z przejściem członków pokolenia poddanego indoktrynacji na stronę wartości demokratycznych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.