Menu

Historia 3. część 1. zakres rozszerzony. podręcznik dla szkół ponadpodstawowych (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788381971225 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Janusz Ustrzycki|Mirosław Ustrzycki 
  • Wydawnictwo Operon 
  • Ilość stron 416 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Podręcznik Historia 3. Część 1. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu historia w klasie trzeciej. Publikacja dotyczy okresu dziejów od 1815 roku do początków XX wieku i pozwala zrealizować treści przewidziane do nauki tego przedmiotu w pierwszym semestrze.

Pod względem konstrukcji ważne miejsce w podręczniku zajmuje blok poleceń i zadań po każdym dziale przygotowujący ucznia do matury. Na szczególną uwagę zasługują bogate w dane infografiki poświęcone postaciom historycznym Oni budujeli historię lub miejscom Tu działa się historia.

Rozbudzają one ciekawość i inspirują do samodzielnego zgłębiania tematu. Każdy rozdział książki otwiera spis tematów z danego obszaru. Na początku każdego tematu znajdują się wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału.

Publikacja gromadzi liczne źródła historyczne i mapy ilustrujące treści merytoryczne. Komponenty te zostały opatrzone poleceniami, które pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy przedstawionych treści.

informacje o źródle to kolejny składnik poszerzający wiedzę. Punktem wyjścia do dyskusji lub debaty są teksty zatytułowane Opinie historyków. W toku lekcji do poszczególnych składników zaproponowano niemało poleceń i pytań do użycia poprzez nauczyciela lub do nauki samodzielnej przez ucznia w domu.

Hasła na marginesach wskazują treści obowiązkowe do zapamiętania. Podsumowanie lekcji i Podsumowanie przed sprawdzianem występujące na końcu działu to bloki zawierające esencję wiadomości i umożliwiające szybkie powtórki.

Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, i indeksami: osobowym i pojęć. Podręcznik do historii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 4 działów: Europa i świat po kongresie wiedeńskim Polacy w latach 18151848 Europa i świat od połowy XIX w.

Ziemie polskie i ich mieszkańcy od połowy XIX w.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.