Menu

Historia LO 2 Podr. ZP NPP w.2020 WSIP - książka (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788302189753 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Jarosław Czubaty 
  • Wydawnictwo WSiP 
  • Ilość stron 322 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Historia 2 Zakres podstawowy - Wydawnictwo WSiP - Podręcznik do liceum i technikum Podręcznik do historii dla liceum i technikum Historia 2 Zakres podstawowy został wydany poprzez WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Publikacja dopasowane jest do nowej podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Materiał nauczania w podręczniku został uporządkowany chronologicznie. W podręczniku zostały wyznaczone działy.

Każdy dział obejmuje zamknięty okres z historii powszechnej albo Polski albo zintegrowane treści z historii powszechnej i Polski (w zależności od specyfiki omawianej epoki). W ramach działów wyszczególnione zostały tematy, z których każdy odpowiada jednej jednostce lekcyjnej.

Każdy dział kończy lekcja powtórzeniowa. Liczne polecenia towarzyszące zróżnicowanym elementom podręcznika służą kształceniu umiejętności wyznaczonych w celach ogólnych podstawy programowej. Podręcznik Historia 2 Zakres zwiększony został podzielony na 7 działów obejmujących następujące zagadnienia: Początki nowożytnego świata - wiek XVI Rzeczpospolita w XVI stuleciu Od absolutyzmu do rewolucji - wiek XVII Rzeczpospolita w dobie dużych wojen XVII wieku Europa i świat w XVIII wieku Rzeczpospolita w XVIII wieku Epoka napoleońska Jednostka lekcyjna, z której składają się poszczególne działy, została podzielona na komponenty, których celem jest łatwiejsze przysposobienie wiedzy poprzez ucznia.

Są to: Wypunktowania najważniejszych zagadnień omawianej lekcji Oś czasu, na której oznaczono kluczowe wydarzenia lekcji Tekst główny podzielony na podrozdziały - treść nauczania wyróznione w podstawie programowej zakresu podstawowego Ramki słownikowe - z wyjaśnieniem kluczowych pojęć i terminów historycznych Ramki,,Warto wiedzieć" - z dodatkowymi informacjami o charakterze ciekawostek i uzupełnień Ramki,,Ślady przeszłości" - informacje o śladach historii czy konsekwencjach wydarzeń historycznych, z którymi uczeń styka się w codziennym życiu.

Ramki,,Biogram" - uzupełniające dane dotyczące ważnych postaci historycznych. Ramki,,spory, dyskusje, oceny" - wiadomości i oceny prezentowanych wydarzeń i postaci. Materiały graficzne (zdjęcia, rysunki, schematy, mapy, diagramy),,Kalendarium" - zestawienia najważniejszych wydarzeń omawianych na danej lekcji, upraszczające powtarzanie i systematyzację materiału nauczania.

Podsumowanie - krótki tekst streszczający najważniejsze wiadomości i formułujący wnioski Polecenia - polecenia otwarte sprawdzające opanowanie materiału nauczania. Praca z tekstem źródłowym - tekst źródłowy (albo historiograficzny) z poleceniami ukierunkowującymi analizę.

Infografiki (całostronicowe albo na rozkładówkach) - w niebanalny graficznie sposób przybliżające wybrane zagadnienia historyczne. Każdy dział kończy się materiałami powtórzeniowymi, mającymi za zadanie weryfikację wiedzy nabytej poprzez ucznia.

Materiały powtórzeniowe składają się z komponentów takich jak: Powtórzenie - podsumowanie najważniejszych zagadnień w formie niedługich tekstów wraz z taśmą chronologiczną synchronizująca wydarzenia z zróżnicowanych dziedzin (np.

polityka gospodarka, wojskowość, kultura itp.).,,Warto przeczytać" - propozycje wartościowych publikacji popularnonaukowych odnoszących się do treści danego działu.,,Źródła - konteksty" - materiał ćwiczeniowy zawierający teksty źródłowe i historiograficzne oraz źródła ikonograficzne wraz z zestawami poleceń.

Polecenia - odnoszące się do treści działu. W kolekcji Historia wydawnictwa WSiP ukazały się: Historia 1 WSiP - Podręcznik. Klasa 1. Liceum i Technikum. Zakres Podstawowy Historia 1 WSiP - Podręcznik. Klasa 1.

Liceum i Technikum. Zakres rozszerzony Historia 2 WSiP - Podręcznik. Klasa 2. Liceum i technikum. Zakres Podstawowy Historia 2 WSiP - Podręcznik. Klasa 2. Liceum i technikum. Zakres zwiększony

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.