Menu

Historia św. kingi (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788374854016 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Anna Sarota|Katarzyna Gancarz 
  • Wydawnictwo Bratni Zew 
  • Ilość stron 32 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Historia świętej Kingi to fascynująca wierszowana opowieść o dziewczynce, która przeszła poprzez życie, ufając Panu Bogu. Wyrosła na mądrą kobietę i dobrą władczynię. Wspierała potrzebujących, fundowała

kościoły, za każdym razem służyła prawidłową radą. Kościół włączył ją w poczet swoich świętych.

Dzięki atrakcyjnie ilustrowanej książce najmłodsi poznają nie tylko historię węgierskiej królewny, która

została krakowską i sandomierską księżną. Spotkają także innych bohaterów znanych z kart polskiej historii: Bolesława Wstydliwego, Leszka Białego czy księżniczkę Grzymisławę.

Rozbudź w swoim dziecku ciekawość świata. Naucz je wpatrywać się w przykład tych, od których warto uczyć się, jak żyć. Wyrusz z nim w podróż do niezwykłego świata świętej Kingi.

Katarzyna Gancarz – z pochodzenia starosądeczanka. Tam poznała i pokochała postać świętej Kingi. Kilkuletnia praca z dziećmi niepełnosprawnymi oraz częste przebywanie z najmłodszymi, rozbudziły pragnienie przedstawienia im tej niezwykłej świętej. Kocha muzykę, zwłaszcza sakralną. Współtworzy kameralny chór kobiecy Ad Caelum.

Anna Sarota – pedagog specjalny, pracujący od dziesięciu lat z dziećmi z autyzmem. Swoje zamiłowanie do słowa wykorzystuje w codziennej pracy terapeutycznej i w życiu osobistym, stwarzając okolicznościowe teksty pisane wierszem.

Ilustracje wykonała Sylwia Dulny.


Patron medialny:

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.