Menu

Historia w kulturze ponowoczesnej Koncepcje - meto - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788324230372 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Universitas 
  • Ilość stron 268 
  • Rok wydania 2017 
Opis

Człowiek ponowoczesny żyje w ciągłej teraźniejszości, a imperatyw elastyczności wymaga dostosowywania planów na przyszłość do kapitalistycznej gospodarki rynkowej. To jednak odbija się na przeszłości, gdyż historię można sprzedać jak każdy inny towar.

W jaki sposób ów hedonistyczny konsumeryzm odbija się na reprezentacjach przeszłości w przestrzeni publicznej$1017 Zakres tematyczny książki, w której publikują badacze z czternastu wiodących ośrodków akademickich w Europie, wykracza poza dotychczasowe metody analizy przeszłości w teraźniejszości, prowadzone pod hasłami polityki historycznej czy pamięci zbiorowej.

Tematy tu podejmowane obejmują związki historii z mediami i gospodarką, są dodatkowo zadawane pytania o skutki ekonomizacji przeszłości dla współczesnego rozumienia historii. Miloš Řezník, Magdalena Saryusz-Wolska, Sabine Stach i Katrin Stoll współpracują w zespole badawczym "Funkcjonalność historii w późnej nowoczesności" w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie (Deutsches Historisches Institut Warschau).

Instytut istnieje od 1993 roku. Do jego zadań należy prowadzenie badań naukowych nad historią Polski i stosunków polsko-niemieckich w kontekście europejskim i międzynarodowym. Na dodatek Instytut wspiera naukową debatę historyczną na płaszczyźnie międzynarodowej.

Miloš Řezník, Magdalena Saryusz-Wolska, Sabine Stach, Katrin Stoll Historia w późnym kapitalizmie: wprowadzenie I. Upublicznianie historii Madeleine Brook Historia, narracja historyczna a "rekonstrukcja historyczna": krótki zarys dotychczasowych zjawisk i debat Cord Arendes, Juliane Tomann Wytyczanie dróg ku sferze publicznej: czym są public history i historia wykorzystywana$1018 II.

Sprzedawanie historii Veit Damm Historia i funkcje jubileuszy historycznych w świecie biznesu i pracy od XIX wieku po współczesność Manfred Grieger Historia przedsiębiorstw jako "zagospodarowanie przeszłości": niemiecka historia i komunikacja historyczna w XXI wieku III.

Przeżywanie historii Sabine Stach Czas podróży w czasie. O turystyfikacji historii najnowszej w XXI wieku w Warszawie Marketa Spiritova Jubileusz jako wydarzenie: "aksamitna rewolucja" w popularnej kulturze pamięci IV.

Pokazywanie historii Judith Keilbach "nowe obrazy" w telewizji historycznej. O zaimplementowaniu i waloryzacji nagrań z czasów narodowego socjalizmu Angela Schwarz "Niedźwiedzie, które jeżdżą na rowerach jednokołowych"$1019 Historia i jej funkcje w grach komputerowych o XX-wiecznych dziejach Europy Środkowo-Wschodniej Bettina Severin-Barboutie Opowiadanie historii poprzez komiks: sprawozdanie z badań V.

Upolitycznianie historii Monika Heinemann Muzeum historyczne jako fabryka pamięci - polski boom muzealny z perspektywy nowej muzeologii Marcin Napiórkowski Powtarzanie rewolucji. Analiza strukturalna debaty sejmowej z 10 listopada 1997 r.

nad exposé premiera Jerzego Buzka i uchwałą z okazji rocznicy odzyskania niepodległości Noty o autorach Indeks nazwisk Universitas 2017, ISBN: 9788324230372, oprawa miękka, 266 s.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.