Menu

Hitler moja miłość

Opis
Naziści mieli jasno określone poglądy na rolę pań w Trzeciej Rzeszy. Hermann Goering otwarcie zachęcał je do „sięgnięcia po garnek, szufelkę i zmiotkę, a także wyjścia za mąż”. Mimo to sporo z nich powitało pojawienie się Hitlera z dziewczęcym entuzjazmem. Wierzyły, że silna władza pozwoli Niemcom odzyskać należną im pozycję w Europie. Dopiero wojna, która zabrała im synów, mężów, ojców i domy, zweryfikowała ich wiarę w Hitlera.

Autor prezentuje olbrzymią różnorodność losów pań żyjących w Trzeciej Rzeszy – w jednym z najmocniej represyjnych i barbarzyńskich reżimów we współczesnej historii. Na podstawie niewiele dotychczas znanych tworzyw źródłowych, takich jak rozmowa z siostrą Hitlera, Paulą, przeprowadzona przez amerykański wywiad zaledwie rok po wojnie, analizuje relacje Führera z najbliższymi mu kobietami. Opisuje także historie wielu kobiet reprezentujących najróżniejsze postawy wobec reżimu: od pełnych zaangażowania członkiń nazistowskich organizacji i sadystycznych funkcjonariuszek obozów koncentracyjnych poprzez nieprzeciętnie odważne pilotki, które walczyły w kolorch Rzeszy, po kobiety, które ryzykowały życie w walce z faszyzmem.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.