Menu

Jacek [Bikont Anna, Łuczywo Helena] (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788326827068 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Anna Bikont, Helena Łuczywo 
  • Wydawnictwo Agora 
  • Ilość stron 860 
  • Rok wydania 2018 
Opis
Jacek Kuroń – najwybitniejsza być może, najciekawsza być może, najistotniej wielobarwna bez dwóch zdań osobowość opozycji demokratycznej w latach 1964–1989. Niejednokrotny bywalec więzień i niejednokrotny minister w polskich rządach. Człowiek już za życia owiany legendą. To o nim opowiada ta książka, ale też o krętej – choć klarownej – drodze Jacka od młodzieńczego zaangażowania w komunizm do heroicznej działalności na rzecz wolności Polski i wolności człowieka w Polsce. Dowiadujemy się wreszcie, skąd się wziął Jacek Kuroń. Z jakich tradycji rodzinnych czerpał swój system wartości. To opowieść o człowieku obfitego serca, wielkiej odwagi i szczególnego magnetyzmu. Umiał wyzwalać w ludziach to, co było w nich najkorzystniejsze. Fascynująca lektura.

Adam Michnik

bardzo bolesna książka. Pisana bez znieczulenia. Jacek rozliczał się już sam ze swymi wyborami, błędami i upadkami,za każdym razem brzmiał w tych rozliczeniach namiętny i wielkoduszny romantyzm – jego wyjątkowy głos. Tutaj patrzymy na życie i los jednego z najważniejszych ludzi polskiej lewicy z dzisiejszego, bezwzględnego dystansu. Autorki, współtowarzyszki wielu jego bitew, kochają Jacka i pragną, aby pamięć o nim przetrwała jak najuczciwiej, w całej złożoności. Czy Jacek Kuroń poniósł klęskę? A może to, co było diamentem, zalśni z czasem jeszcze mocniej?

Agnieszka Holland

Jest to najszczególniej drapieżna i dlatego najkorzystniejsza biografia Jacka Kuronia, jaką czytałem. Jej zaletą jest to, że odbrązawia postać Jacka, wyjątkowo w odniesieniu do czasów stalinowskich. To jest doświadczenie pokolenia, dziś zapomniane lub przykryte frazesami. Będą pewnie tacy, którzy zakrzykną „zawsze to wiedzieliśmy", ale nic nie wiedzieli, bo ich wtedy nie było na świecie.

Karol Modzelewski

Anna Bikont i Helena Łuczywo opowiadają o życiu Jacka Kuronia, który wyrósł w lewicowych tradycjach, a od zaangażowania w komunizm przeszedł do twardej opozycji, za co zapłacił dziewięcioma latami więzienia. Poprzez dziesięciolecia organizował działania wyrywające z systemu dyktatury obszary wolności, był współtwórcą KOR i Solidarności, w 1989 roku współtwórcą wolnej Polski. Autorki łączą warsztat historyka z piórem reportera. Pokazują środowisko, tradycje, klimat, w którym żył; ludzi, z którymi współpracował. Opowiadają o człowieku, jego zachowaniach, charakterze, doświadczeniach, sposobie bycia. Nie unikają spraw trudnych, grzechów Jacka,najczęściej przypominają jego ogromne dla Polski zasługi.

Andrzej Friszke

ISBN: 9788326827068
Kod paskowy: 9788326827068
Autorzy: Bikont Anna, Łuczywo Helena
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 28793
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 744
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.0x22.0cm
Głębokość (mm): 5
Waga: 0.77
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.