Menu

Jarosław Kaczyński Portret bezstronny [Wysocki Łukasz] (opr. kartonowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788381462440 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Łukasz Wysocki 
  • Wydawnictwo Heraclon 
  • Rok wydania 2018 
Opis
Żaden polski polityk nie dysponuje aktualnie taką władzą, jaką ma Jarosław Kaczyński. Wieczny kawaler, wydajny strateg, miłośnik zwierząt, człowiek, któremu puszczają nerwy.
Dla jednych patriota, który stara się naprawić Polskę, żeby przywrócić jej wielkość. Dla innych dyktator łamiący prawo, który nie chce zabrać na siebie odpowiedzialności rządzenia. Kim jest Jarosław Kaczyński, człowiek, który zdołał połączyć wokół siebie prawą stronę sceny politycznej, jakże rozdrobnioną w latach 90-tych XX wieku i na początku XXI wieku?

W jaki sposób Kaczyński zdobył pozycję najmocniej wpływowego polityka w 38-milionowym państwie? Jakie filmy ogląda i jakiej muzyki słucha o północy? Na jakiej pozycji grał w piłkę w szkole i dlaczego nie został internowany podczas stanu wojennego? Jak uzyskał rolę w filmie „O dwóch takich..." i czy był bity przez kolegów, jak twierdzi Daniel Olbrychski? Z tego audiobooka dowiesz się także, jak Jarosław Kaczyński postrzega najnowszą historię Polski i kim są jego przodkowie, wśród nich pradziadek, carski pułkownik zabity przez bolszewików. Czy polski dług publiczny może stać się zagrożeniem dla rządów Prawa i Sprawiedliwości? Jakie są potężne i słabe strony Jarosława Kaczyńskiego?
Jest to portret w miarę możliwości bezstronny. Oczywiście genialnego obiektywizmu nie sposób osiągnąć, lecz można pozwolić przemówić faktom i samemu bohaterowi tej publikacji; ukazać świat polskiej polityki widziany oczyma Kaczyńskiego. Z jego opisów postaci, takich jak: Jacek Kuroń, Bronisław Geremek, Lech Wałęsa, Waldemar Pawlak, Marian Krzaklewski i wielu innych, można dowiedzieć się więcej o samym Kaczyńskim.
Autor, Łukasz Wysocki, z wykształcenia prawnik, nie jest związany z żadną frakcją polityczną. Nie pracuje dla żadnej redakcji prasowej i jest w pełni niezależny. W materiale pokazuje argumenty przeciwników i miłośników Jarosława Kaczyńskiego, oraz jego własne opinie. Historię Jarosława Kaczyńskiego i jego przodków kończy na katastrofie smoleńskiej, choć w materiale pojawiają się liczne odniesienia do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Czyta Łukasz Knopek

ISBN: 9788381462440
Kod paskowy: 9788381462440
Autorzy: Wysocki Łukasz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32062
Miejscowość: Piaseczno
Oprawa: Digipack
PKWiU: 58.11.20.0
Format: 14.0x12.5cm
Głębokość (mm): 4
Waga: 0.055
Dział/Kategorie: Audiobooki / Biografie
Nośnik/Format: CD-MP3
ilość nośników: 1
Czas trwania: 4:38:00
Języki: polski
Grupa towarowa: CD ROM
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.