Menu

Klucz do historii 6 Zeszyt ćwiczeń do historii i społeczeństwa

Opis
Zeszyty ćwiczeń z procesu Klucz do historii są ściśle dobrane do możliwości i potrzeb ucznia zmieniających się w kolejnych latach nauki. Pozwalają na systematyczne rozwijanie rozmaitych umiejętności i utrwalanie wiadomości z lekcji. Równocześnie bogate zestawy rysunków, fotografii, map, schematów i ćwiczenia w formie krzyżówek i diagramów powodują, że poznawanie przeszłości staje się dla uczniów ciekawą zabawą i przynosi im niemało satysfakcji z produkowanej pracy.

W porównaniu z publikacjami do klas 4 i 5 w zeszycie do klasy 6 znalazło się więcej poleceń asygnowanych dla starszych dzieci – zadań otwartych, wymagających samodzielnego formułowania wypowiedzi pisemnych rozmaitej długości. W publikacji zamieszczono w dodatku liczne ćwiczenia związane z analizą map, które ułatwią szóstoklasistom zrozumienie złożonych zagadnień z historii XIX i XX wieku.

W zeszycie do klasy 6 znalazły się również ćwiczenia do tematów dodatkowych z podręcznika, zatytułowanych Poznaj to, co nieznane. Treści w nich zawarte nauczyciel może przekazywać w ramach odrębnych jednostek lekcyjnych lub podczas omawiania innych, obowiązkowych zagadnień.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.