Menu

Komandosi hitlera. niemieckie siły specjalne wyd. 2021 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381514583 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Lucas James 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 312 
  • Rok wydania 2021 

Opis

Nieustraszeni marynarze z jednostek "K", elitarne i wyśmienicie wyszkolone oddziały Brandenburg penetrujące nieprzyjacielskie tyły, przebiegli partyzanci z Werwolfu, a nawet mali sabotażyści z Hitlerjugend – wszyscy oni budujeli siły specjalne hitlerowskiej armii.

Czuli, iż są elitą, że otacza ich aura tajemniczości. Wiedzieli, iż muszą spełnić wyśrubowane oczekiwania i być twardzi jak stal.Niemieckie siły specjalne w latach drugiej wojny światowej nie osiągnęły potencjału dorównującego temu, który stał się udziałem alianckich spadochroniarzy, komandosów i rangersów czy także jednostek SAS (Special Air Service).

Wewnętrzne konflikty i konserwatyzm niemieckiego naczelnego dowództwa hamowały ich rozwój. Mimo to były obecne od samego początku wojny, kiedy ich upozorowane ataki, między innymi na radiostację w Gliwicach, dostarczyły pretekstu do jej rozpoczęcia, aż po ostatnią fazę konfliktu, w której miały niebagatelny udział w próbach uchronienia Rzeszy przed klęską.

Zapisały się też brawurowymi akcjami – takimi jak uwolnienie Mussoliniego.Ta książka to najpełniejsze, skierowane do szerokiego kręgu czytelników opracowanie o niemieckich siłach specjalnych z okresu drugiej wojny światowej.

JAMES LUCAS, lubiany specjalista w dziedzinie niemieckiej wojskowości z czasów Trzeciej Rzeszy. Podczas drugiej wojny światowej walczył w jednostkach brytyjskiej piechoty. Po wojnie na zapotrzebowania badań historycznych nawiązał kontakty z niemieckimi kombatantami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.