Menu

Krótka historia filozofii

Opis
Filozofia pyta o naturę rzeczywistości i o to, jak powinniśmy żyć. To właśnie intrygowało Sokratesa, który na ateńskim rynku stawiał przechodniom niewygodne pytania i wprawiał ich w zakłopotanie, udowadniając, jak mało rozumieją z otaczającego ich świata.

W czterdziestu niedługich rozdziałach tej książki poznamy sporych myślicieli europejskich i najciekawsze idee dotyczące świata, a także tego, jak w nim żyć. Dowiemy się o niezwykłych faktach z życia największych filozofów, począwszy od tych, którzy działali w antycznej Grecji i debatowali na temat wolności i duszy, aż po Petera Singera rozważającego najistotniej niepokojące problemy etyczne naszych czasów. Prześledzimy historię ludzkich przemyśleń na temat rzeczywistości i kondycji człowieka.

Ta książka powoduje, że filozofia staje się zrozumiała i dostępna, a choćby pełna humoru. Inspiruje do myślenia, dyskusji, argumentowania i stawiania pytań.

Nigel Warburton, filozof. Autor książek popularyzujących filozofię. Prowadzi też m.in. Blogi philosophybites i virtualphilosopher oraz audycje w BBC.
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.