Menu

listy o sycylii i malcie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375456660 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Michał Jan Borch 
  • Wydawnictwo ASPRA - JR 
  • Ilość stron 324 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"Sycylia i Malta są dziś odwiedzane przez rzesze turystów, mających do dyspozycji komfortowe środki komunikacji, a także przewodniki w najróżniejszych językach do wyboru. Dawniej wyspy te - choćby dla Europejczyków - stanowiły krainę niewiele znaną.

Gdy 240 lat temu młody Michał Jan Borch, wykształcony arystokrata z polskich Inflant, będący częstym bywalcem na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, wyruszył w daleką podróż na Sycylię i Maltę, miał przed sobą drogę pełną niebezpieczeństw na lądzie i morzu.

Krajobraz, przyroda, miasta i ludzie na obu tych wyspach zachwyciły go. Swoje wrażenia zapisał w formie listów do przyjaciela. Te listy - to rodzaj dziennika podróży i równocześnie swoisty przewodnik turystyczny, zawierający atrakcyjne dane o godnych zobaczenia obiektach, historii, zabytkach, zwyczajach ludności, strojach, upodobaniach kulinarnych.

Borch napisał swoje Listy o Sycylii i Malcie w języku francuskim. Książka niemal natychmiast została przełożona na inne języki, lecz nie na polski. Książka ta jest pierwszym polskim wydaniem Listów Borcha.

ukazuje te same urokliwe i godne uwagi miejsca, które w naszych czasach są tłumnie (i pobieżnie) odwiedzane poprzez przybyszów z całego świata. Pokazuje prawdziwy, bo poznany z autopsji, obraz retro, pełen autentyzmu sprzed wieków." prof.

dr hab. Halina Lichocka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.