Menu

Ludzkie sprawy Pyta i odpowiada Wiktor Osiatyński - Osiatyński Wiktor, Wodecka Dorota, Woydyłło-Osiatyńska Ewa - książka (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788326833076 
  • Oprawa miękka 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2020 
Opis
Najważniejsze to rano wstać i odpieprzyć się od siebie. Powiedział kiedyś Wiktor Osiatyński Dorocie Wodeckiej. Do najistotniejszych pytań powrócili pod koniec życia Profesora, w ostatnich bolesnych i niepewnych miesiącach, naznaczonych chorobą. Ta wyjątkowa rozmowa domyka tom wywiadów, w którym pytania o życie i jego sens, świat i nasze w nim miejsce, w sobie właściwy sposób prof. Osiatyński zadawał gościom autorskiej audycji radiowej?Zrozumieć świat?. Zapraszał do niej wybitne w swej dziedzinie autorytety i osobowości świata intelektualnego, profesorów, publicystów i pisarzy. Jak mało kto, miał unikatowy talent do rozmów, potrafił pytać i słuchać z mądrą wrażliwością i czułą uwagą. Dziś zapis tych niespiesznych spotkań staje się ożywczą lekturą, która krzepi, dodaje otuchy i prowadzi, niczym życiowy drogowskaz, tak niezwykle nam potrzebny. W ostatniej rozmowie z Dorotą Wodecką, prof. Osiatyński przyznaje, iż jest niechętny do dawania wskazówek jak żyć, by nie cierpieć. Jednak jego rozmowy, m.in. Z Jackiem Santorskim, Haliną Bortnowską, Eustachym Rylskim czy Agatą Tuszyńską, mówią sporo o korzystnym życiu i o tym, jak je wypełnić. Poleca Radio TOK FM
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.