Menu

Między światem a mną - Coates Ta-Nehisi - książka (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788326845796 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Coates Ta-Nehisi 
  • Wydawnictwo Agora 
  • Ilość stron 220 
  • Rok wydania 2021 
Opis

Odważna i osobista refleksja nad kwestią rasy i przeszłością Ameryki pióra „najważniejszego amerykańskiegotwórcy, który zajmuje się tym tematem”.„The New York Observer”BESTSELLER „NEW YORK TIMESA”, ZDOBYWCA NATIONAL BOOK AWARD, FINALISTA NAGRODY PULITZERA I NATIONAL BOOK CRITICS CIRCLE AWARDCo znaczy być ojcem, gdy wiesz, iż nie możesz ochronić swego dziecka?Kiedy każdego dnia przedstawiciele twojego rządu mogą bez żadnej przyczyny zabrać ci syna i odebrać mu ciało: skazać je na ból, poniżenie i śmierć? Co znaczy być ojcem, gdy ciało twojego dziecka jest ciałem czarnoskórego nastolatka, a twoim krajem są Stany Zjednoczone Ameryki?W wybitnym i poruszającym eseju, będącym listem ojca do syna, Ta-Nehisi Coates dzieli się opowieścią o własnym przebudzeniu.

Prawdę o swoim miejscu na świecie odkrywa dzięki kolekcji otwierających oczy doświadczeń – od studiów na Uniwersytecie Howarda po wizyty na polach bitew wojny secesyjnej, od chicagowskiej South Side po Paryż, od rodzinnego domu po mieszkania matek, których dzieci pochłonęła Ameryka.

Jego książka, przepięknie utkana z prywatnego doświadczenia, odkrytej na nowo historii i ożywczego, pełnego emocji reportażu, oświetla przeszłość i konfrontuje się z teraźniejszością, podsuwając czytelnikom przełomową wizję przyszłości.„pomiędzy światem a mną” to już współczesna klasyka, wydawniczy fenomen, który miliony czytelników uznały za wyraz własnych uczuć i opis kondycji rozdartej duszy Ameryki.TA-NEHISI COATES jest jednym z najwybitniejszych afroamerykańskich twórców, wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem, pisarzem, autorem komiksów.

Jego eseje ukazywały się m.in. Na łamach: „Washington Monthly”, „The Village Voice”, „The New Yorker” i „The New York Times”. Rozgłos przyniosły mu teksty publikowane na blogu magazynu „The Atlantic”, które dwukrotnie zostały wskazane National Magazine Award (2013, 2014).Opublikowany w 2015 roku autobiograficzny esej „pomiędzy światem a mną” stał się bestsellerem obsypanym najważniejszymi literackimi nagrodami i wyróżnieniami, m.in.

National Book Award. Ta-Nehisi Coates jest także laureatem Nagrody MacArthurów.Nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wkrótce jego powieść „Wodny tancerz” (tłum. Dariusz Żukowski), która trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów „The New York Times”, została wybrana do programu klubu książkowego Oprah Winfrey i znalazła się na listach najkorzystniejszych powieści roku 2019 m.in.

„Time Magazine”, „The Washington Post”, „Chicago Tribune” i „Vanity Fair”.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.