Menu

Na misji. Życie na linii frontu.... (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788326825439 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Hill Christopher R. 
  • Wydawnictwo Agora 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2017 
Opis
Wojenne wspomnienia „z pierwszej reki" jednego z najmocniej zasłużonych ambasadorów amerykańskich. Wysłannik na najistotniej niebezpieczne placówki dyplomatyczne opisuje wojny na Bałkanach, w Korei Północnej i Iraku z perspektywy bezpośredniego uczestnika wydarzeń.
znakomicie napisana relacja Hilla to pełna przygód historia o niebezpieczeństwie, ginących kolegach, negocjacjach o szeroka stawkę i dramatycznych wyborach. Są tu portrety zbrodniarzy wojennych – jak Mladić czy Karadžic, amerykańskich prezydentów: Busha, Clintona i Obamy, wiceprezydentów – w tym Dicka Cheneya, sekretarzy stanu: Madeleine Albright, Colina Powella, Condoleezzy Rice i Hillary Clinton, ambasadorów takich jak Richard Holbrooke czy Lawrence Eagleburger – i wielu innych.
Hill bez ogródek opisuje zmagania waszyngtońskich biurokratów, a także bezapelacyjnie krytykuje zadziorne amerykańskie interwencje i „wojny z wyboru".
"wspaniałe wprowadzenie do skomplikowanej gry dyplomacji."
The Washington Post
"Christopher Hill był jednym z naszych najlepszych dyplomatów, biorąc na siebie największe wyzwania - od Kosowa po Koreę Północna i Irak - w swej trzydziestoletniej karierze."
Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA

ISBN: 9788326825439
Kod paskowy: 9788326825439
Autorzy: Hill Christopher R.
Kod wydawcy: 28793
liczba stron: 432
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 28
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.