Menu

narodziny potęgi. wszystkie podboje b. chrobrego (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788324042302 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Michael Morys-Twarowski 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 332 
  • Rok wydania 2017 
Opis

Mocarstwo, przed którym karki zginają wszyscy sąsiedzi. Podboje, które przejdą do legendy. Tysiącletnia chwała człowieka, który zbudował Polskę. Jego imię budziło grozę w całej Europie. Jego armia siała postrach od Łaby po Kijów.

Niemcy widzieli w nim syna samego szatana. Czesi pałali do niego nienawiścią. Dla Polaków był jednak ojcem nowego mocarstwa. Imperatorem Słowian. Zdobył Kraków, podbił Pragę, zaorał Połabie i zagarnął Kijów.

Szydził z niemieckiego cesarza, wbijając słupy graniczne w toń rzeki przepływającej poprzez środek jego królestwa. Zasiadł na legendarnym tronie Karola dużego. I miał nie mniejsze od niego ambicje. Bezustannie dążył do konfrontacji ze wszystkimi sąsiadami, chcąc wydrzeć im należne Polsce ziemie.

Bezczelny, zaborczy, diabelnie efektywny. Polak, który nie kłaniał się nikomu - Bolesław Chrobry. Michael Morys-Twarowski - autor bestsellerowego Polskiego imperium po raz kolejny ujawnia najświetniejsze karty rodzimej historii.

Udowadnia, iż z naszej przeszłości możemy być dumni. I demonstruje, że z Polakami trzeba się liczyć. Od zawsze.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.