Menu

Niepokorne damy (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788324054763 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Kamil Janicki 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 430 
  • Rok wydania 2018 
Opis
Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę.
Przekonywano je, iż są słabe, chwiejne, pozbawione właściwej tylko mężczyznom determinacji oraz siły. Nie uwierzyły.
Olka na niebezpieczeństwo patrzyła z pogardą. Zarządzała tajnym arsenałem, w którym trzymano tysiące sztuk broni. Szmuglowała karabiny, rewolwery i prowizoryczne bomby. Gdy inni stchórzyli, ona osobiście przerzuciła poprzez granicę setki tysięcy rubli zrabowanych z pociągu. Igrała z carską ochraną i z niemiecką policją. Zawsze o krok przed wrogiem.
Maria niezwykły szyk i grację łączyła z żelazną wolą i niezłomną wiarą w Wielką Sprawę. Niedużo kto wiedział,słynna lwica salonowa, łamiąca serca niezliczonych adoratorów, to równocześnie bojowniczka o niezwykłym harcie ducha. Nie dała się złamać, choćby gdy zamknięto ją w ponurych lochach Cytadeli warszawskiej.
Wanda od dziecka marzyła jedynie o jednym: by ruszyć na wojnę w mundurze polskiego żołnierza. Nie zdołały jej zniechęcić drwiny kolegów ani rechot dowódców, którzy w armii nie widzieli miejsca dla żadnej kobiety. Wiedziała, iż udowodni im, jak niezwykle się mylili. Choćby jeśli będzie musiała to zrobić w męskim przebraniu i pod fałszywym nazwiskiem.
kobiet takich jak one były setki. Niepokornych i nieugiętych. Prawdziwych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej Polski.

ISBN: 9788324054763
Kod paskowy: 9788324054763
Autorzy: Janicki Kamil
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 23393
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 400
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.0cm
Głębokość (mm): 35
Waga: 0.71
Język oryginału: polski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.