Menu

Niezwykłe bitwy i szarże husarii (opr. twarda)

Cechy produktu
  • ISBN 9788324079827 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Sikora Radosław 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2021 
Opis

spektakularnE ZWYCIĘSTWA DUMY POLSKIEGO ORĘŻA STARCIA, KTÓRE ZMIENIŁY BIEG HISTORII 200 husarzy walczących w zwycięskiej bitwie pod Mohylewem z 30 000 wojsk moskiewskich Bitwa pod Kircholmem, w której husarze pokonują postępową armię europejską Sułtan płaczący po sromotnej przegranej pod Chocimiem, gdzie 600 husarzy rozgromiło 10 000 żołnierzy wojsk osmańskich Wiedeńska szarża ratująca chrześcijan przed muzułmańskim zalewem Husaria dokonywała na polach bitew rzeczy niezwykłych.

Zwyciężała w starciach, które wydawały się nie do wygrania. Rozbijała szyki nieprzyjaciela. Nie obawiała się ognia muszkietowego ani nawet artyleryjskiego. Wielokrotnie odmieniała losy nie tylko Rzeczypospolitej, ale i całej Europy.

Radosław Sikora po raz kolejny przybliża nam dzieje tej niezwykłej formacji. W obrazowy sposób opowiada o bitwach, które przeszły do legendy i tych mniej znanych, opisuje niezwykłe zwycięstwa, ale też i prawdziwe przyczyny klęsk, które z rzadka, lecz jednak się trafiały.

Pisze też o bitwach, które dotąd niesłusznie uznawane były za porażki husarii. Prezentuje wyczyny niezwykłe, szuka dodatkowo przyczyn kryzysu tej niezwykłej polskiej formacji wojskowej. Książka jest bogato ilustrowana i wzbogacona o cytaty i ciekawostki z epoki, dzięki czemu dowiecie się o bohaterskich czynach husarzy z pierwszej ręki, zobaczycie również, jak naprawdę wyglądała ta formacja.

Radosław Sikora – doktor nauk humanistycznych i rekonstruktor, wybitny znawca staropolskiej wojskowości i wieloletni badacz husarii. Autor wielu książek z zakresu staropolskiej wojskowości i kawalerii, m.in.

Husarii. Dumy polskiego oręża i Nie tylko husarii. Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Tytuł Niezwykłe bitwy i szarże husarii Autor Radosław Sikora Wydawnictwo Znak Horyzont EAN 9788324079827 ISBN 9788324079827 Kategoria Historia\Historia Polski liczba stron 336 Rok wydania 2021 Oprawa Twarda Wydanie 1

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.