Menu

O chłopcu który poszedł za tatą do auschwitz. prawdziwa historia. wydanie kieszonkowe (opr. miękka)

Cechy produktu
  • ISBN 9788324072965 
  • Oprawa miękka 
  • Ilość stron 428 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Numer 1 na liście bestsellerów „Sunday Times”Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w wielkiej BrytaniiPrawdziwa historia poruszająca niczym Tatuażysta z Auschwitz i Chłopiec w pasiastej piżamieGustav, skromny tapicer polskiego pochodzenia, i jego nastoletni syn Fritz byli Żydami.

W Austrii w przededniu wojny nie było gorszego przewinienia. W 1939 roku, rozdzieleni z rodziną, trafiają do obozu w Buchenwaldzie. Tam każdego dnia znoszą głód, katorżniczą pracę i najgorsze ludzkie okrucieństwa.Ale mają siebie.

Niezwykła więź daje ojcu i synowi siłę, żeby przetrwać. Kiedy więc Gustav trafia na listę do Auschwitz, Fritz wie, że to wyrok śmierci.Podejmuje heroiczną decyzję: sam zgłasza się do obozu.Napisana na podstawie sekretnego dziennika Gustava Kleinmanna, opowiedziana z niezwykłą wrażliwością prawdziwa historia podróży w głąb piekła nazistowskich obozów, heroicznej walki o przetrwanie i niewiarygodnego ocalenia.Opowieść o miłości, która daje odwagę, żeby zejść do piekła.I siłę, żeby to piekło przetrwać.

„Portret głębokiej ludzkiej relacji i opowieść o powszednim życiu obozu powodują, że zwłaszcza w dzisiejszych czasach książka zasługuje na jak najszersze grono czytelników". „Daily Express”„Wszyscy powinniśmy przeczytać tę zdumiewającą książkę.

Niesamowita historia więzi ojca i syna, której nic nie może zniszczyć”. „Daily Mail” Tytuł O chłopcu który poszedł za tatą do Auschwitz prawdziwa historia wyd. Kieszonkowe Autor Jeremy Dronfield Wydawnictwo Znak EAN 9788324072965 ISBN 9788324072965 Kategoria Literatura\Powieść ilość stron 428 Format 11.8x16.8x2.4 cm Rok wydania 2020 Oprawa Miękka Wydanie 1 Waga 0.244 kg

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.