Menu

Orły Hitlera. Luftwaffe 1933-1945 wyd.2 (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381511322 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Chris McNab 
  • Wydawnictwo RM 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Ta książka to nie tylko wyczerpująca historia Luftwaffe i ich działań bojowych na wszystkich teatrach wojennych, lecz także fascynujące studium na temat innych aspektów ich dziejów: czysto ludzkiego i technologicznego.


Książka opowiada burzliwe dzieje niemieckich wojskowych sił powietrznych od potajemnego ich zorganizowania w latach 20. XX wieku - wbrew postanowieniom traktatu wersalskiego - przez wyjście z cienia wraz z dojściem Hitlera do władzy i okres dominacji w pierwszych miesiącach drugiej wojny światowej aż po ich kres, który nastąpił wraz z upadkiem Trzeciej Rzeszy.
przedstawia ponadto sylwetki niemieckich asów powietrznych, a także innych lotników, umundurowanie, sprzęt i taktykę. Mieści opisy samolotów - od popularnych Bf-109, Fw-190 i He-111 po mniej znane typy urządzeń.
Ta monografia Luftwaffe, zilustrowana barwnymi rycinami i ponad 150 dokumentalnymi zdjęciami, daje unikatowy wgląd w dramatyczne wydarzenia z historii tych wojsk: naloty bombowe na Londyn czy walki powietrzne nad Berlinem.

Chris McNab jest autorem ponad 25 książek poświęconych historii militarnej i technologii wojskowej, w tym dodatkowo ilustrowanej monografii Armia Hitlera. Machina wojenna Trzeciej Rzeszy (wyd. Polskie Wydawnictwo RM).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.