Menu

Pakiet: Ludzie. Krótka historia o tym jak spieprzyliśmy wszystko / Prawda. Krótka historia wciskania kitu - Tom Phillips

Cechy produktu

  • ISBN 9788382151909 

Opis

komplet napakowany ciekawostkami i poczuciem humoru! LUDZIE to historia dużych i drobnych porażek ludzkości, a PRAWDA – tych wszelkich sposobów na wciskanie kitu, jakie wypróbowaliśmy poprzez wieki. Pośmiejcie się z dziesiątek fakapów i wierutnych bzdur, które opanowały kiedyś masową wyobraźnię, i wyciągnijcie z nich nauczkę na przyszłość!Ludzie.

Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko:Ekscytująca podróż przez najistotniej atrakcyjne porażki w historii ludzkości!Od 70 tysięcy lat, od kiedy Homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę.

Zaczęło się od koła garncarskiego, a skończyło na ultraszybkim porsche. Kultura, przemysł, technologia – to wielkie zdobycze ludzkości, które postawiły nas na szczycie łańcucha pokarmowego. Ale po drodze… udawało się nam czasem coś wybitnie spieprzyć.I o tym właśnie jest ta książka.

To zbiór ciekawostek, o których nie mieliście pojęcia, podanych lekko i z humorem. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza telewizyjnego reality show… Od Montezumy, który nie oparł się Cortésowi, do egipskiego króla, który postanowił obrabować Churchilla…Fakapy chodzą po ludziach.

Jedyna pociecha z nich taka, iż możemy stać się dzięki nim mądrzejsi. Jeżeli czasem przejmujecie się tym, co wam udało się spieprzyć, pośmiejcie się z tych, którzy trafili dużo, dużo gorzej…Prawda:Imponujące kłamstwa i kłamcy, których aż chce się szanować!Nowa książka autora bestsellera „Ludzie.

Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko”Tym razem przeczytacie o PRAWDZIE – a raczej o wspaniałych sposobach wciskania kitu, jakie wymyślano przez wieki...W dzisiejszych czasach choćby prezydent USA nie przejmuje się prawdziwością swoich słów – rekord pobił, kiedy w 120 minut wygłosił 125 bzdur, czyli więcej niż jedną na minutę!

Za sprawą internetu nasze codzienne życie zamieniło się w dezinformacyjne pole bitwy. Może choćby tego nie wiesz, ale dosłownie pływasz w morzu wymysłów, półprawd i wierutnych łgarstw. Pora się wreszcie czegoś o nich dowiedzieć!

Tom Phillips, redaktor serwisu fullfact.org zajmującego się sprawdzaniem faktów, każdego dnia zmaga się z zalewem bredni. I z właściwym sobie humorem udowadnia, że kłamstwo w debacie publicznej nie pojawiło się wczoraj.

Ta książka zabierze was na wycieczkę objazdową po najistotniej nieprzeciętnych kłamstwach i horrendalnych ściemach w dziejach ludzkości. Sporo z tego, co tu przeczytacie, wyda się wam niewiarygodne, a przecież nie brakowało ludzi, którzy w to wszystko wierzyli.

atrakcyjne, co o nas napiszą nasze wnuki?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.