Menu

Piłsudski. portret przewrotny. biografia - maciej gablankowski (opr. broszurowa)

Cechy produktu
  • ISBN 9788324060313 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Maciej Gablankowski 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2020 
Opis

Jeden z najszczególniej kontrowersyjnych Polaków XX wieku szeroki wódz, twórca niepodległości, pogromca bolszewików. Jednocześnie przywódca, który nie przebierał w środkach, żeby osiągnąć cel, a swoich przeciwników zamykał w obozach.

poprzez jednych uważany za odważnego konspiratora, wręcz terrorystę. Przez drugich za tchórza, który jak ognia unikał niebezpieczeństwa. To on zapewnił kobietom w Polsce prawa wyborcze, choć dał się poznać jako mizogin i szowinista.

Postać Piłsudskiego do dziś budzi dużo sprzecznych uczuć, a to, jakim przywódcą był naprawdę, wciąż pozostaje tajemnicą. Czy rzeczywiście stworzył on niepodległą Polskę, czy tylko przywłaszczył sobie dokonania innych? W jakim stopniu sukces bitwy warszawskiej był jego zasługą? W „Piłsudskim.

Portrecie przewrotnym. Biografii" Maciej Gablankowski rozprawia się z głównie powtarzanymi mitami na temat Marszałka i demonstruje zupełnie inne spojrzenie na tę doskonałą, choć trudną i kontrowersyjną postać.

To powoduje,dostajemy biografię nad wyraz efektowną i inspirującą do niekończących się historycznych dyskusji.Maciej Gablankowski (ur. 1980) – z wykształcenia historyk i amerykanista, z zawodu wydawca, redaktor i menedżer.

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci, żeglarz i snowboardzista.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.